Китайські покупці протягом останніх тижнів здійснювали великі закупівлі австралійської пшениці, французької пшениці та ячменю разом з українською кукурудзою та ячменем, скориставшись наразі привабливою ціною після падіння з піків, щоб покрити частину своїх потреб у фуражному зерні.
«Близько 4 суден із французьким і до 10 партій українського ячменю було заброньовано для відвантаження в липні-серпні наступного року», — йдеться в повідомленні.
Щодо кукурудзи, то китайські покупці замовили партії з України для відвантаження в січні-квітні. Оцінки об'єму варіюються від кількох до 10 або більше партій, причому одне джерело повідомило, що загальний обсяг сягає мільйон тонн.
Трейдери оцінили ціни на українську кукурудзу для відправлення до Китаю в січні-лютому цього тижня приблизно в 270−273 $/т FOB.
«Як і в попередньому раунді закупівель минулого місяця, українська кукурудза виявилася дорожчою, ніж американська. Трейдери припускають, що китайських покупців може відштовхнути вимога США розкривати великі продажі, які можуть призвести до зростання цін», — додають аналітики.
Слід підкреслити, що Китай традиційно є основним імпортером української кукурудзи та ячменю. За оцінками трейдерів, Україна може відправити до Китаю 5 мільйонів тонн кукурудзи, у зв’язку із очікуваним рекордним українським урожаєм 2021 року.
ІЦ УАК за матеріалами Reuters
agroconf.org