Відбулася зустріч Першої віце-прем’єр-міністра - Міністра економіки України Юлії Свириденко з Регіональним директором Світового банку Арупом Бенерджі. Участь у заході також узяли перший заступник Міністра Денис Кудін та заступник Міністра – Торговий представник України Тарас Качка, представники Мінекономіки.
Під час перемовин було розглянуто стан підготовки нової Стратегії партнерства України і Світового банку на 2022-2026 роки та обговорено інші ключові питання співпраці.
«Найбільш привабливими галузями для інвестицій в Україну є машинобудування, енергетика, інформаційні технології, сільське господарство, будівництво, - зазначила Перша віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. – Тож, сподіваюся, ці пріоритети знайдуть своє відображення в Стратегії партнерства з Україною на 2022-2026 роки».
Консультації з підготовки Стратегії триватимуть до лютого 2022 року, а перший проект очікується представити у березні наступного року.
Водночас українська сторона зазначила, що розраховує на консультативно-дорадчу та експертну підтримку Світового банку з реформування державних підприємств, залучення інвестицій у державно-приватне партнерство, забезпечення макрофінансової стійкості, впровадження земельної реформи, підтримки енергетичного переходу, відновлення критичної та соціальної інфраструктури тощо.
Як зазначалося під час зустрічі, 17 грудня Рада директорів Світового банку може ухвалити рішення щодо виділення Україні 300 мільйонів євро в рамках другого траншу за проектом «Друга позика на політику розвитку в сфері економічного відновлення».
Окремо було обговорено питання збільшення конкурентоспроможності експорту України. Наразі у Мінекономіки проводиться робота щодо законодавчого та нормативно-правового забезпечення ефективної діяльності Експортно-кредитного агентства (ЕКА).
«Мінекономіки високо цінує зусилля Світового банку щодо підвищення ефективності Експортно-кредитного агентства. Ми підтримуємо реалізацію запропонованого Світовим банком кредитного проекту «Доступ до довгострокового фінансування в Україні». Крім того, технічна допомога Банку сприятиме підвищенню конкурентоспроможності приватного сектору, поліпшенню загального ділового клімату та системи інституційної підтримки українських експортерів», - відзначив заступник Міністра Тарас Качка.
Зокрема, консультаційні послуги Банку включають діагностику торговельної конкурентоспроможності України, дослідження та аналіз впровадження технологій і цифрової трансформації, аналіз «зеленої» (екологічної) конкурентоспроможності, набір інструментів з підтримки експорту та технічну допомогу.
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки
agroconf.org