США
Аналітики USDA прогнозують, що загальне виробництво олійних культур в США на 2021/22 рік планує бути дещо більшим на рівні 130,3 млн т – через збільшення виробництва бавовни.
Прогнози на сою на 2021/22 рік не змінилися, хіба що, виробництво соєвої олії збільшиться за рахунок вищої екстракції. Зі збільшенням поставок соєвої олії збільшується споживання соєвої олії в харчових продуктах, кормах та інших галузях промисловості, що компенсує зниження споживання олії каноли та бавовни. Прогноз ціни в США на соєвий шрот збільшено на $5,00 до $330,00 за коротку тонну.
Світ
Глобальні прогнози попиту та пропозиції олійних культур на 2021/22 рік передбачають зниження виробництва та нижчі кінцеві запаси порівняно з минулим місяцем. Прогнозується, що світове виробництво олійних культур становитиме 627,6 мільйона тонн, що на 0,4 мільйона менше, ніж минулого місяця, в основному через зниження виробництва сої, про яке повідомляє Національне бюро статистики Китаю. Виробництво сої в Китаї скоротиться на 2,6 млн т до 16,4 млн т. Скорочення виробництва в Китаї значно компенсується збільшенням виробництва соняшнику та сої в Україні та РФ за результатами збору врожаю.
Відповідно до останніх урядових звітів, виробництво ріпаку збільшується в Австралії та знижується в Канаді, а виробництво в Індії збільшується через швидші темпи висіву, ніж очікувалося. Глобальний рівень переробки олійних знижується, оскільки більш низький рівень переробки сої Китаєм компенсує збільшення обсягів переробки насіння соняшника Росією та Україною.
Світова торгівля олійними культурами на 2021/22 рік прогнозується на рівні 196 млн т, що на 0,5 мільйона більше, ніж прогнозувалося минулого місяця. Причина цьому – збільшення експорту ріпаку Австралією та збільшення експорту сої Канадою й Україною. Світові кінцеві запаси олійного насіння прогнозуються на рівні 114,1 млн т, що на 1,1 млн менше, ніж прогнозувалося в листопаді, в основному через зниження запасів сої в Китаї.
Ціни на українську олію знаходяться під тиском через збільшення врожаю в Україні та РФ. Також, у січні-лютому на ринок вийде врожай з Південної Америки.
ІЦ УАК за матеріалами грудневого звіту USDA
agroconf.org