Журнал «ТОП-100. Рейтинги найбільших» визначив найкращих GR-менеджерів країни. Місія GR-фахівців — налагодження плідного спілкування бізнесу з владою. Протягом 2021 року воно було дійсно плідним. GR-менеджери не лише захищали позицію власних компаній, а й відстоювали інтереси всієї галузі. При цьому складний діалог довелося вести не тільки з центральною владою, а й з місцевою.
Як зазначається, за сприяння номінантів ренкінгу даного журналу протягом року було ухвалено чимало прогресивних законопроєктів та скасували застарілі відомчі акти. Декілька нових законів покращили умови ведення бізнесу в країні та відчутно наблизили вітчизняне нормативне поле до найкращих світових зразків. Зокрема, чималий внесок GR-менеджерів в ухваленні законів про електронні комунікації, пестициди та агрохімікати, у врегулюванні боргів підприємств теплокомуненерго, у внутрішній водний транспорт тощо.
Український журнал представив десятку найкращих GR-менеджерів України, а також окремо відзначив неабиякі успіхи інших представників галузі, а саме: Юлії Завалішиної з «Імперіал Тобако Юкрейн», Юлії Стельмах з Carlsberg Ukraine, Андрія Бублика з Coca-Cola HBC в Україні, Романа Супруна з «Нафтогаз України», Олега Самуся з Sayenko Kharenko та Михайла Різака з «Нібулон».
Варто також наголосити, що GR-фахівці зосереджувалися не лише на традиційному напрямі, а й реалізовували стратегію Green Deal, проєкти зі сталого розвитку, збереження клімату та довкілля, управління відходами виробництв та покращення промислової безпеки.
Це вже стає трендом в Україні. Для більшості GR-менеджерів провідних компаній саме ці напрями діяльності стали головними на 2022 рік. У лістингу надважливих завдань для GR на наступний рік фігурують також вдосконалення вітчизняного законодавства, покращення податкової політики держави, гармонізація регуляторних норм із практикою ЄС, створення сприятливих умов для розвитку ринків та впровадження передових технологій.
ІЦ УАК за матеріалами delo.ua
agroconf.org