Слідом за різким зниженням світових цін на пшеницю закупівельні ціни на продовольчу пшеницю в Україні вже опустилися в портах на 200-250 грн/т до рівня 300-303 $/т або 9450-9500 грн/т, хоча на початку року їх підтримало зниження курсу гривні відносно долара на 2,6% з 27,3 до 28 грн/$.
Основною причиною падіння цін став оновлений звіт USDA з прогнозами скорочення попиту та збільшення пропозицій пшениці.
Активні закупівлі пшениці імпортерами минулого тижня не змогли підтримати котирування. Особливо розчарував європейських продавців тендер в Алжирі, де російська та аргентинська пшениця витіснили з переможців традиційну для цього ринку французьку пшеницю.
Після оприлюднення нового звіту березневі ф’ючерси на пшеницю в Чикаго впали на 3,9%, у Канзас-Сіті – на 6,17%, в Міннеаполісі – на 5,8%, у Парижі – на 5%, на чорноморську пшеницю в Чикаго – на 3,5% на тлі високих запасів та уповільнення експорту з США та ЄС.
Березневі ф’ючерси на пшеницю у п’ятницю впали:
Міністерство торгівлі та Рада по зерну Іраку придбали на тендері у компанії Viterra 150 тис т австралійської пшениці за ціною 447 $/т CIF.
Алжирська ОАІС врегулювала відтермінований тендер та придбала 13 січня 630 тис т продовольчої пшениці виробництва України, Румунії, Болгарії, Аргентини та Німеччини за ціною 348-350 $/т C&С. Спочатку тендер планували завершити раніше, проте його відклали, сподіваючись на зниження цін після виходу звіту USDA. У підсумку компанії Cofco, Lecureur, Casillo та CAM продали на тендері по 90 тис т пшениці кожна, Olam та Cargill — по 60 тис т, ADM — 30 тис т. Французька пшениця на тендері не закуповувалася, оскільки дипломатична напруга останніх місяців між Алжиром та Парижем змушує ОАІС диверсифікувати джерела поставок пшениці та відмовлятися від традиційного постачальника зерна - Франції.
Іранська Державна торговельна корпорація (GTC) придбала на тендері, що завершився 12 січня, 240 тис т продовольчої пшениці виробництва Росії та Німеччини з поставкою у лютому – березні за ціною 350-364 €/т або 412,96-417,5 $/т C&F. Минулого тижня Іран придбав 240 тис т пшениці, у грудні – 740 тис т, а загалом у цьому році планує імпортувати 8 млн т пшениці, оскільки власний врожай дуже постраждав від найсильнішої за останні 50 років посухи.
ІЦ УАК за матеріалами Graintrade
agroconf.org
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше