Слідом за різким зниженням світових цін на пшеницю закупівельні ціни на продовольчу пшеницю в Україні вже опустилися в портах на 200-250 грн/т до рівня 300-303 $/т або 9450-9500 грн/т, хоча на початку року їх підтримало зниження курсу гривні відносно долара на 2,6% з 27,3 до 28 грн/$.
Основною причиною падіння цін став оновлений звіт USDA з прогнозами скорочення попиту та збільшення пропозицій пшениці.
Активні закупівлі пшениці імпортерами минулого тижня не змогли підтримати котирування. Особливо розчарував європейських продавців тендер в Алжирі, де російська та аргентинська пшениця витіснили з переможців традиційну для цього ринку французьку пшеницю.
Після оприлюднення нового звіту березневі ф’ючерси на пшеницю в Чикаго впали на 3,9%, у Канзас-Сіті – на 6,17%, в Міннеаполісі – на 5,8%, у Парижі – на 5%, на чорноморську пшеницю в Чикаго – на 3,5% на тлі високих запасів та уповільнення експорту з США та ЄС.
Березневі ф’ючерси на пшеницю у п’ятницю впали:
Міністерство торгівлі та Рада по зерну Іраку придбали на тендері у компанії Viterra 150 тис т австралійської пшениці за ціною 447 $/т CIF.
Алжирська ОАІС врегулювала відтермінований тендер та придбала 13 січня 630 тис т продовольчої пшениці виробництва України, Румунії, Болгарії, Аргентини та Німеччини за ціною 348-350 $/т C&С. Спочатку тендер планували завершити раніше, проте його відклали, сподіваючись на зниження цін після виходу звіту USDA. У підсумку компанії Cofco, Lecureur, Casillo та CAM продали на тендері по 90 тис т пшениці кожна, Olam та Cargill — по 60 тис т, ADM — 30 тис т. Французька пшениця на тендері не закуповувалася, оскільки дипломатична напруга останніх місяців між Алжиром та Парижем змушує ОАІС диверсифікувати джерела поставок пшениці та відмовлятися від традиційного постачальника зерна - Франції.
Іранська Державна торговельна корпорація (GTC) придбала на тендері, що завершився 12 січня, 240 тис т продовольчої пшениці виробництва Росії та Німеччини з поставкою у лютому – березні за ціною 350-364 €/т або 412,96-417,5 $/т C&F. Минулого тижня Іран придбав 240 тис т пшениці, у грудні – 740 тис т, а загалом у цьому році планує імпортувати 8 млн т пшениці, оскільки власний врожай дуже постраждав від найсильнішої за останні 50 років посухи.
ІЦ УАК за матеріалами Graintrade
agroconf.org