Наприкінці грудня Президент України підписав Закон України № 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». Закон націлений на збільшення податкових надходжень не тільки за рахунок підвищення відрахувань, а насамперед завдяки запобіганню їх втрат через тіньовий сегмент та податкові «прогалини». Що він означає для виробників свинини?
Законом пропонується встановити механізм оподаткування доходів юридичних та фізичних осіб-власників та користувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення—мінімальне податкове зобов’язання, яке сплачуватиметься з 2022-го року. Це «мінімальна величина податкового зобов'язання зі сплати податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/ або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь». Іншими словами, це мінімум, який має бути сплачений з одного га с.-г. землі сільгоспризначення.
Як розраховується мінімальне податкове навантаження? Які повноваження надає Закон контролюючому органу? Як змінюється ставка екологічного податку? Відповіді на питання шукайте на сторінках грудневого випуску журналу «Прибуткове свинарство» (№66, грудень 2021 р.) у тлумаченні від експертів ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада».
Редакційну підписку можна оформити за номером +38 067 357 84 94 чи надіславши запит на е-пошту derkach_v@dykun.com.ua
Джерело: Pigua.info