Довгоочікувані та рясні опади в Аргентині та на півдні Бразилії покращили стан посівів сої та кукурудзи, що призвело до незначного зниження цін. Проте на наступні два тижні метеорологи не прогнозують дощів, що посилює занепокоєння трейдерів та піднімає котирування.
У США в регіонах вирощування озимої пшениці зберігається дефіцит опадів, який погіршує стан посівів. Проте слабкі посіви, що майже не вкриті сніговим шаром, не пошкоджені, оскільки сильних морозів ще не було.
Наступного тижня до Південних Рівнин США та на північний Захід прийде хвиля холоду з Канади, яка принесе незначні та нерівномірні опади. На Середній Захід США наступного тижня також прийде холодний фронт з снігом та несильними морозами, проте загалом забезпеченість вологою «кукурудзяного» поясу значно краща, ніж у західних регіонах.
На півдні Бразилії пройшли зливи, які поповнили запаси вологи на пізніх посівах сої та кукурудзи, що актуально напередодні сівби кукурудзи другого врожаю. Місцева агенція Deral внаслідок тривалої посухи знизила прогноз виробництва сої в штаті Парана (другий за величиною штат-виробник в Бразилії) у 2021/22 МР до 12,8 млн т, що на 35% поступатиметься врожаю 2020/21 МР, на 44% - прогнозу грудня та на 60% - прогнозу жовтня. Водночас прогноз виробництва кукурудзи підвищено до 15,2 млн т, що на 165% перевищить торішній врожай. На півночі та в центрі Бразилії періодично ідуть дощі, які поповнюють запаси вологи, але затримують збирання сої та сівбу кукурудзи другого врожаю. Внаслідок посухи у південних областях прогноз виробництва сої в Бразилії залишається на рівні 135-136 млн т, що поступатиметься торішньому врожаю, навіть попри збільшення площ сівби.
В Аргентині сильні зливи, які тривали кілька тижнів, покращили стан ранніх посівів сої та кукурудзи, і створили гарні умови для пізньої сівби. Протягом 7-10 днів нових опадів не очікується, а температури будуть не високими, що прискорить розвиток рослин. Прогнози відновлення посухи в країні залишаються головним чинником спекулятивного зростання біржових цін на сою та кукурудзу.
В Європі, Україні та Росії погода сприяє зимівлі посівів озимини. Рясні опади та вищі за норму температури дозволять прискорити розвиток рослин на початку весни.
ІЦ УАК за матеріалами Graintrade
agroconf.org