На ринках рослинних олій зберігається тенденція зростання цін на соєву та пальмову олію, тоді як ціни на соняшникову олію, попри її вищу якість, стабілізувалися на рівні 1400 $/т FOB.
В понеділок квітневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії виросли одразу на 1,7% до рекордних 5667 рінггитів/т або 1353 $/т на новинах про зниження владою Індії мита на імпорт сирої пальмової олії, щоб зменшити інфляцію в країні.
Після скорочення у січні експорту пальмової олії з Малайзії на 18,7% через падіння попиту з боку Індії, тепер ринок отримав потужний сигнал підтримки. В понеділок влада Індія знизила з 7,5% до 5% податок на імпорт пальмової олії в межах боротьби з внутрішньою продовольчою інфляцією.
Проте аналітики вважають, що у 1 кварталі 2022 року Індія продовжить скорочувати імпорт пальмової олії, а соєва олія різко подорожчає на тлі рекордних цін на пальмову олію.
Березневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго протягом останніх двох сесій торгуються на рівні 1445 $/т, що є максимумом цього сезону. На тлі прогнозів зменшення врожаю сої у Південній Америці Індія може віддати перевагу дешевшій соняшниковій олії.
Ціни на чорноморську соняшникову олію залишаються в межах 1385-1400 $/т FOB, і премії за якість у порівнянні з соєвою або пальмовою оліями майже немає. Імпортери побоюються купувати соняшникову олію на тлі політичної напруги між основними країнами – експортерами, оскільки в разі військових дій в регіоні поставки будуть зірвані.
Проте на тлі подальшого зменшення врожаю сої у Південній Америці ціни на соняшникову олію можуть вирости до 1450-1470 $/т FOB. До кінця сезону ціни на рослинні олії залишатимуться на рівні 1350-1500 $/т та навряд чи знизяться у другому кварталі, як раніше прогнозували експерти.
ІЦ УАК за матеріалами Graintrade
agroconf.org