До військового вторгнення московсько-татарського іга Україна забезпечувала постачання половини від загального обсягу немодифікованої кукурудзи до Євросоюзу.
Як наслідок, фермери країн ЄС змушені збільшувати закупівлю генно-модифікованих (ГМО) кормів для худоби у США та Південній Америці через припинення імпорту кукурудзи з України.
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
Значна частина імпорту української сільгосппродукції зупинена через блокаду росією морських портів у Чорному та Азовському морях.
До військового вторгнення Росії, Україна забезпечувала постачання половини від загального обсягу немодифікованої кукурудзи до Євросоюзу, яка використовується переважно для корму тварин. У той час як понад 90% імпорту із США та Бразилії припадає на ГМО-кукурудзу.
"Деякі фермери в Центральній Європі та Данії скаржаться на дефіцит кормів, які не містять ГМО", – цитує агентство представника дансько-шведського молочного гіганта Arla.
Також уряд Іспанії вже дозволив імпорт кукурудзи зі слідами пестицидів із США, Аргентини та Бразилії, щоб компенсувати недопостачання з України.
Для довідки, Іспанія та Нідерланди є найбільшими європейськими імпортерами української кукурудзи.
Станом на кінець березня Україна експортувала до ЄС близько 6,6 млн тонн кукурудзи. У середньому на цей період року український імпорт становить 7,2 млн тонн.
За прогнозом аналітичного центру Strategie Grains, цього сезону ЄС імпортує 800 тис. тонн кукурудзи зі Сполучених Штатів Америки, що є максимальним показником із 2017-2018 років.
До слова, США в ООН повідомили, що станом на 30 березня росія блокувала майже 100 суден із продовольством у Чорному морі.
ІЦ УАК за матеріалами biz.liga.net
agroconf.org