Навесні 2022 року в основних країнах – експортерах зерна склалися сприятливі для сівби та дозрівання врожаю погодні умови, а дощі, що пройдуть незабаром, покращать перспективи врожаю.
У США потужні опади на початку квітня істотно затримали посівну кампанію, проте зараз темпи сівби значно прискорилися. Так, кукурудзою засіяно 86% запланованих площ (87% в середньому за 5 років), соєю – 66% (67%), ярою пшеницею – лише 73% (92%) через несприятливу погоду на північних рівнинах.
На Середньому Заході США рясні дощі на тлі високих температур повітря сприяють розвитку посівів сої та кукурудзи, хоча й затримують сівбу в окремих районах. На Північних рівнинах дощі поповнили запаси ґрунтової вологи, але затримали сівбу ярої пшениці, а наступного тижня та очікуються нові зливи. На Південних рівнинах рясні дощі зменшують посушливі явища та сприяють розвитку ярих посівів, але вже не зможуть покращити стан озимої пшениці.
Канада прискорює темпи сівби, а дощі, які пройдуть наступного тижня, покращать ситуацію в районах, що постраждали від посухи восени, та перспективи врожаю каноли та ярої пшениці.
У Чорноморському регіоні протягом тижня ітимуть дощі, які на тлі помірних температур сприятимуть формуванню гарного врожаю. Водночас в окремих районах залишається дефіцит опадів, тому в разі відсутності дощів врожайність там може знизитися.
В Україні пройшли рясні дощі, але на півдні та в центрі ще залишається дефіцит вологи, проте на тлі невисоких температур розвиток посівів іде нормально. Сівба ярих культур завершується. Як і очікувалося, площі сівби соняшника та кукурудзи скоротилися на 20% через бойові дії та зростання цін на пальне та добрива.
На півдні Бразилії ідуть потужні зливи, які незабаром сягнуть центральних регіонів, що покращить стан посівів кукурудзи другого врожаю. Експерти StoneX вчора збільшили у порівнянні з попереднім прогнозом оцінку врожаю сої в країні у 2021/22 МР на 1 млн т до 124,4 млн т (135,84 млн т у 2020/21 МР). Водночас прогноз виробництва кукурудзи підвищено на 0,3% до 116,8 млн т, зокрема кукурудзи першого врожаю – на 0,5% до 26,4 млн т, а кукурудзи сафринья – на 0,2 млн т до 88,3 млн т.
ІЦ УАК за матеріалами Graintrade
agroconf.org