Вашингтон заявив про започаткування нової програми підтримки українських аграріїв в умовах війни обсягом у $100 млн. Ця ініціатива має на меті підтримати сільськогосподарську галузь України, яка суттєво постраждала від вторгнення путінських військ.
«Ініціатива стійкості сільського господарства (AGRI-Ukraine) націлена на вирішення нагальних завдань експорту сільськогосподарської продукції України, одночасно підтримуючи ширші потреби сільськогосподарського сектору України та підтримуючи безперервне виробництво сільськогосподарської продукції в Україні до 2023 року», — йдеться у повідомленні на сайті Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Очікується, що завдяки анонсованій ініціативі:
Очільниця USAID Саманта Пауер наголосила, що основна мета програми полягає в тому, щоб «допомогти фермерам стати на ноги і знову запустити сільськогосподарську економіку».
На додачу, USAID пообіцяло працювати над залученням додаткових $150 млн від донорів та приватного сектору для збільшення обсягу ресурсів програми.
Контекст. Україна — четвертий за обсягами експортер кукурудзи у світі і п’ятий експортер пшениці — наразі не має змоги експортувати свою сільськогосподарську продукцію через російсько-українську війну та блокування чорноморських портів. Нині з-поміж українських портів функціонують лише три: Рені, Ізмаїл і Усть-Дунайськ. Ще сім — заблоковано, а п’ять розташовані на тимчасово захоплених росіянами територіях. Завдяки звільненню від окупантів острова Зміїний стало можливим використання каналу гирла Бистре суднового ходу річки Дунай – Чорне море
13 липня представники України, Туреччини, Росії та ООН погодили ключові аспекти плану відновлення експорту українського зерна Чорним морем, заявили високопосадовці Туреччини та ООН.
https://thepage.ua