На ринку пшениці зберігається сильна волатильність, і якщо у п'ятницю на тлі підписання угоди про розблокування портів України ціни на пшеницю впали на 5-7,7%, то цього тижня вони майже відновилися через постійні обстріли Одещини та Миколаєва.
Спочатку 23 липня росія обстріляла порт Одеси, а вчора вдарила 13 ракетами по її курортному передмістю - Затоці, внаслідок чого було зруйновано 3 житлових будинки та пошкоджено 15 баз відпочинку.
Україна продовжує працювати над організацією роботи зернових коридорів, але все більше трейдерів сумніваються, що термінали запрацюють в умовах постійних обстрілів, якими росія намагається блокувати експорт української агропродукції.
Вчора пшеничні котирування на світових біржах виросли:
Експерти USDA в Буенос-Айресі знизили прогноз експорту пшениці з Аргентини у 2022/2023 МР у порівнянні з липневою оцінкою USDA на 1,15 млн т до 12,35 млн т, тоді як у цьому сезоні він сягнув 16,5 млн т. Зменшення експорту обумовлене скороченням виробництва до 19,5 млн т (за даними липневого звіту USDA) внаслідок посушливої погоди.
За даними Crop Progress, станом на 24 липня у США озима пшениця зібрана на 77% площ (82% торік), а кількість посівів ярої пшениці у доброму або відмінному стані зменшилась за тиждень на 3% до 68%, тоді як рік тому таких було лише 9%.
В Україні фермери стримують продажі пшениці нового врожаю в очікуванні розблокування чорноморських портів, оскільки ціни попиту в портах Дунаю залишаються на низькому рівні 160-200 $/т. Після підвищення офіційного курсу долара з 29,25 до 36,56 грн/$ закупівельні ціни в портах виросли до Graintrade
agroconf.org