Скорочення обсягів виробництва кукурудзи в ЄС у 2022/23 МР через сильну посуху може сприяти покращенню експортних можливостей для України, яка в останні 2 сезони була основним постачальником кукурудзи до країн Євросоюзу, повідомляє S&P Global Platts.
Нагадаємо, що аналітики USDA у серпневому звіті понизили прогноз виробництва кукурудзи в ЄС у 2022/23 МР до 60 млн тонн, що на 15% нижче показника минулого сезону та на 12% нижче, ніж попередній прогноз. Окрім цього, аналітики S&P Global Platts скоротили прогноз врожаю зернової в ЄС до 55-57 млн тонн.
З огляду на очікування скорочення виробництва європейської кукурудзи її імпорт в ЄС у 2022/23 МР може підвищитися до 19 млн тонн, за даними USDA (+3 млн тонн на рік). При цьому Україна може збільшити обсяги поставок зернової до країн блоку завдяки вигідному територіальному положенню. Зокрема, аналітики USDA прогнозують врожай кукурудзи в Україні у 2022/23 МР на рівні 30 млн тонн (+5 млн тонн до липневого прогнозу), а прогноз експорту підвищили до 12,5 млн тонн проти 9 млн тонн за попереднім прогнозом.
За останніми оцінками Єврокомісії, від початку поточного МР (1 липня – 14 серпня) країни ЄС імпортували 3,59 млн тонн кукурудзи, що майже вдвічі перевищує показник в аналогічний період минулого МР (1,78 млн тонн), з яких понад 59% було поставлено з України (2,12 млн тонн).
Стан посівів кукурудзи у Франції є найгіршим за останні 10 років
Згідно з даними моніторингу FranceAgriMer, станом на 15 серпня лише 50% посівів кукурудзи у Франції знаходилися в доброму та відмінному стані (-3% за тиждень), що є найнижчим показником для поточної пори року з 2011 року.
Експерти зазначають, що погіршення стану посівів зернової було більш помірним, ніж у попередні тижні, що свідчить про те, що дощі та низькі температури з минулих вихідних могли зменшити стрес для рослин через посуху раніше. Тим не менш, частка посівів у хорошому та відмінному стані за місяць скоротилась на 30 процентних пунктів.
При цьому роком раніше у Франції на середину серпня в хорошому та відмінному стані був 91% посівів кукурудзи.
ІЦ УАК за матеріалами АПК-Інформ
agroconf.org