Станом на 26 серпня Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало вже 20 наказів щодо надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства. Нагадаємо, проект реалізується у рамках урядової програми «єРобота».
У світовому рейтингу Україна займає високі позиції з садівництва. Наприклад, за площею багаторічних насаджень, це 35 сходинка, а за часткою її в землях сільгосппризначення – 145-та позиція.
Наразі 20 агропідприємств з 10 регіонів (Львівщини, Івано-Франківщини, Одещини, Київщини, Буковини, Черкащини, Рівненщини, Волині та Закарпаття, Хмельниччина) вирощуватимуть у своїх областях сади площею від 1,34 до 25 га. Суми гранту фермерів становлять від 360 тис. грн до 10 млн грн на одного отримувача. Загальна площа насаджень – 257,44 га. Загальна грантова сума – 75 млн 208 тисяч грн.
Загалом від ощадбанку надійшла інформація по 115 заявках, з яких 80 позитивних.
Всього Ощадбанк надав:
- по теплицях 16 відповідей позитивних та 13 негативних;
- по садах 64 позитивних та 20 негативних.
12 підприємств вже підписали у відділенні банку договір про надання гранту та відкрили рахунки.
До уваги аграріїв, які готують документи для подачі заявки на грант!
На сайті Мінагрополітики опублікована детальна роз’яснююча інформація щодо деяких питань реалізації грантового проекту. Йдеться про типові помилки з таких питань, як: невідповідність критеріям по зрошенню, водозабору та мінімальній кількості садивного матеріалу. Ознайомитися з документом можна тут
Нагадаємо, що основною умовою для учасників програми є створення робочих місць згідно з умовами Порядку. Крім того, Програма передбачає співфінансування: від 30 % власних коштів забезпечує її учасник, а 70 % – держава. Цими коштами можна оплатити будь-які витрати, які пов’язані з погодженим проектом висадки насаджень. Детальніше – тут.
Довідково: у червні КМУ започаткував фінансову підтримку бізнесу в рамках урядової програми «єРобота». Підприємці мають змогу отримати урядові гранти на навчання, створення та розвиток власної справи. Детально з переліком програм можна ознайомитися тут.
Мінагрополітики курує з них два напрями, які стосуються розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства (подати заявку можна тут) та тепличного господарства (подати заявку тут).
Кожну заявку Мінагрополітики опрацьовує до 10 робочих днів після надходження від Ощадбанку.
За умовами кожної з програм, учасник зобов’язується вести діяльність не менше 5 років, сплачувати податки в бюджет, а також створити визначену кількість робочих місць.
Вичерпна інформація з умовами та правилами подачі заявки для отримання:
гранту на сад – тут;
гранту на теплиці тут.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org