Відповідне рішення щодо проекту “закону про дерегуляцію” було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів 30 серпня.
Ініціатива передбачає створення Комісії з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання. Її очолить Міністр економіки України, а до складу увійдуть представники ОПУ, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Мін’юсту, Мінфіну, Мінцифри, Мінрегіону, ДРС. Комісія засідатиме щонайменше двічі на місяць.
В рамках засідань Комісії передбачається, що органи влади будуть «захищати» інструменти, які необхідно залишити для ефективного та якісного регулювання бізнесу.
Уряд на підставі пропозицій Комісії затверджуватиме Виключний перелік інструментів регулювання бізнесу. З 1 січня 2023 року інструменти держрегулювання, які не будуть визначені законами та не включені до постанови про Виключний перелік, визнаватимуться недійсними.
Водночас, законопроект пропонує, що в разі необхідності запровадження після 1 січня 2023 року нового інструменту державного регулювання господарської діяльності, орган влади ініціюватиме внесення такого інструменту до Виключного переліку з одночасним виключенням з нього 2 інших інструментів в цій же сфері.
Також законопроект пропонує створення Єдиної державної електронної системи дозвільних документів, яка забезпечить діджиталізацію інструментів з Виключного переліку.
“Виклик, який стоїть перед нами - зробити так, щоб українська економіка працювала вже зараз, не чекаючи закінчення війни. Для цього маємо впроваджувати зміни, які створюють сприятливе середовище для бізнесу. І скасування зайвих та надмірних регулювань - один із кроків на цьому шляху”, - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки
agroconf.org