Період поросності у свиноматок в нормі триває від 113-ти до 117-ти днів, а за певних обставин і в окремих порід може сягати 120 днів. Розбіжність становить чотири і більше днів. В умовах інтенсивного свинарства ця особливість спричиняє незручності: складно формувати групи та дотримуватися принципу «пусто/зайнято». Практичний досвід українського підприємства доводить, що синхронізація опоросу дає змогу уникнути цих проблем.
Так, після запуску підприємства, перші опороси у господарстві отримали у травні 2016-го року. При цьому помітили, що частина свиноматок поросилася на 114-ий день і навіть у 113-ий, 115–118-ий дні поросності. При цьому, незалежно від терміну поросності, поросята переважно народжувалися здоровими та життєздатними. Хоча при подовженому терміні поросності, збільшувалася кількість мертвородів у гнізді. Технологічні групи формували упродовж 7–12 днів, що не дозволяло досягати максимальних результатів.
Щоб вирішити цю проблему, в жовтні 2018-го року провели дослід зі стимулювання опоросів свиноматки для їх синхронізації. У ході експерименту використовували естрофан у дозі 0,7 мл на голову, який вводили у вульву свиноматки на 112-ий день поросності. Опорос розпочинався через 34–38 годин після введення препаратів і проходив без ускладнень. Поросята народжувались здоровими та життєздатними.
Про результати експерименту та переваги синхронізації опоросів для виробництва читайте у рубриці «Практичне свинарство з Андрієм та Ілоною Грабенко» в журналі «Прибуткове свинарство: воєнний дайджест», жовтень 2022 р.
Джерело: Pigua.info