Аграрний тиждень. Україна
» » Судно з українською пшеницею прибуло в Кенію
» » Судно з українською пшеницею прибуло в Кенію

Судно з українською пшеницею прибуло в Кенію


Судно з українською пшеницею прибуло в Кенію

Корабель Super Henry вийшов з порту “Одеса” 7 вересня, на його борту було 51.4 тис. тонн пшениці. Сьогодні судно прибуло до порту Момбаса в Кенії, провівши в дорозі 35 днів.

Раніше Україна постачала в Кенію до 300 тис. тонн пшениці на рік, а в сезоні 2021/2022 до початку війни відвантажила рекордні 355 тис. тонн. Річна потреба країни в імпорті пшениці складає від 2-2.2 млн тонн на рік.

У минулі роки пандемія COVID-19 серйозно вплинула на сектори туризму та гостинності Кенії, найбільшого споживача продуктів із пшениці. Згідно з прогнозом FAS USDA, виробництво пшениці у Кенії у 2022/23 роках має зрости на 20% - до 300 тис. тонн порівняно з минулим роком. Передовсім, через кращі погодні умови. Також споживання продовольчої, насіннєвої та фуражної пшениці має відновитися майже до рівня початку пандемії й складатиме 2,25 млн тонн. Це пов'язано із поновленням роботи секторів готельного та громадського харчування в Кенії.

За 11-12 жовтня з українських портів вийшло 16 кораблів, які завантажені 385 тис. тонн агропродукції. Всього з початку роботи “зернового коридору” з України вийшло 325 кораблів із 7.2 млн тонн вантажу.

ІЦ УАК за матеріалами Мінагро

agroconf.org





Схожі новини
  • «Зернова ініціатива»: 5-те зафрахтоване ООН судно вийшло з порту Чорноморська
  • «Зернова ініціатива»: в «Чорноморськ» зайшло під завантаження 5-те судно, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН
  • Третє судно ВПП ООН прибуло під завантаження агропродукцією для Африки
  • «Зернова ініціатива»: перше зафрахтоване ООН судно з українською агропродукцією прибуло в Африку
  • Україна отримала право безмитного експорту кукурудзи до Кенії

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.