В Україні презентували навчальну електронну платформу для фінансових/кредитних сільськогосподарських дорадників – еДорада.
На платформі можна буде почерпнути знання про фінансування та кредитування сільського господарства. Дорадники та фермери зможуть пройти електронний навчальний курс «Фінансово-кредитні ресурси для аграрної галузі», а також отримати інформацію про сучасні світові тенденції у цій сфері, отримати кваліфіковану консультацію від експерта, знайти потрібні ресурси для розвитку бізнесу.
еДорада створена фахівцями Національного університету біоресурсів і природокористування України у партнерстві з Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України та за підтримки Проекту Технічної Допомоги UAFATA.
Під час презентації акцентувалося, що послуги фінансового дорадництва охоплюють ринок обсягом $ 30 млрд.
А серед можливих напрямів розвитку бізнесу фінансового дорадника:
«Забезпечення доступним фінансуванням українських аграріїв, перш за все малих і середніх виробників, – є пріоритетом Уряду в цілому та Мінагрополітики зокрема. З найактуальнішого зараз – можливість отримати пільгові кредити за 5-7-9, які працюватимуть і у 2023 році. Також із наступного року запуститься Фонд гарантування кредитів у сільському господарстві. Є і будуть інші програми з отримання фінансування. Але практика показує, що дуже часто фермери, які відповідають критеріям, не можуть скористатися програмами через відсутність відповідних знань. Найприкріше, коли агровиробник має в чомусь критичну потребу, може її покрити через державну або міжнародну програму, але не може нею скористатися цією можливістю через відсутність розуміння підготовки та подачі заявок і т.п.», – зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Він додав, що завжди будуть певні правила, умови, критерії, в яких потрібно розбиратися та дотримуватися. І саме дорадництво має сприяти розширенню фінансування українського аграрного сектору.
Довідково: сільськогосподарська дорадча діяльність спрямована на підвищення рівня знань та вдосконалення практичних навичок особистих селянських і фермерських господарств та інших с/г підприємств для прибуткового ведення господарства
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org