Завдяки роботі зернового коридору Україні вдалося експортувати понад 10 млн тонн агропродукції. З них 3 млн тонн – пшениці, понад 4 млн тонн – кукурудзи. Також експортується соняшникова олія та ріпак. Загалом, було задіяно понад 400 суден. Про це в ефірі інформаційного марафону «Єдині новини» сказав Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
«Досвід вересня і жовтня показав, що стабільна робота коридору дозволяє експортувати 6-7 млн тонн продукції на місяць. Якщо будуть реалізовані такі об’єми, то цього достатньо для українських виробників, а також для забезпечення міжнародної продовольчої безпеки», - зазначив Тарас Висоцький.
Він додав, що наразі майже завершено збір соняшника. Очікують зібрати близько 10 млн тонн. Також триває збір кукурудзи. Через несприятливі погодні умови обмолотили ¼ площ. До кінця року очікують зібрати 22-23 млн тонн кукурудзи.
Продовжується посівна озимих, вже засіяли 4 мл га, що порівняно з минулим роком менше майже на 40%.
«В нинішніх умовах це непоганий показник. З 4 млн га можна зібрати зернових мінімум вдвічі більше, ніж потрібно для забезпечення внутрішньої продовольчої безпеки. Ми віримо в ЗСУ і сподіваємось, що навесні посівні площі будуть компенсовані», - сказав Перший заступник міністра.
Він також запевнив, що в Україні немає дефіциту базових продуктів харчування. Уряд реагує на коливання ринку та вживає відповідних заходів.
«Дефіциту базового набору продуктів немає. Іноді виникає дисбаланс цін, як це було з гречкою. Але засіяли більше площ, зібрали новий урожай – ціни впали. Так само зараз виник дисбаланс з ціною на яйця, спричинений кількома факторами (підвищення попиту, скорочення поголів’я курей та виробництва яєць та ін.) Наразі оптові ціни знизилися на 10%. А при відновленні поголів’я курей-несучок ціна повернеться до економічно обґрунтованої», - запевнив Висоцький.
Він додав, що важливим фактором, який вплинув на збір урожаю цього року, окрім війни, стали погодні умови, недостатня кількість опадів. Мінагрополітики вже працює над відновленням зрошувальної системи.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org