Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів робочі онлайн зустрічі з Міністром сільського господарства та продовольчого суверенітету Італійської Республіки Франческо Лолобріджида та Державним міністром у Міністерстві навколишнього середовища, продовольства та сільських справ Великобританії Марком Стівеном Спенсером.
Під час зустрічей урядовці обговорили проблему світової продовольчої безпеки та роль українського зерна у стабілізації світового продовольчого ринку та надання допомоги найбіднішим країнам, які потерпають від голоду. За даними ООН, рекордні 345 млн людей у 82 країнах сьогодні стикаються з гострою продовольчою проблемою. Близько 50 млн у 45 країнах перебувають на межі голодної смерті.
Для запобігання цій проблемі Президент України Володимир Зеленський ініціював розгорнуту кампанію з надання гуманітарної допомоги у вигляді постачання зерна до країн Африки й Азії. Її втілення залежить не лише від готовності України, а й від роботи зернового коридору та підтримки міжнародних партнерів.
«Проблеми з вивезенням зерна з України спричиняють проблеми у всьому світі: ціна на зерно росте, і має великі шанси зберегти цю тенденцію. Особливо потерпають бідні країні. Тому Президент нашої країни виступив з ініціативою про гуманітарну допомогу українським зерном країнам Африки. Ця ініціатива проводиться разом з World Food Programme та охоплює такі країни: Ефіопія, Сомалі, Нігерія, Ємен, Конго, Судан, Кенія», - зазначив Микола Сольський.
Він додав, що станом на сьогодні рішення про участь у цій програмі прийняли США, Польща, Японія, а також ряд інших країн.
Міністр сільського господарства та продовольчого суверенітету Італійської Республіки Франческо Лолобріджида підкреслив, що нестача продовольства в Африці може викликати нову еміграційну хвилю в Європу, з якою вона може не справитися, і запевнив у безумовній підтримці Італією української гуманітарної ініціативи.
Державний міністр у Міністерстві навколишнього середовища, продовольства та сільських справ Великобританії Марк Стівен Спенсер також підкреслив важливість гуманітарної програми та висловив повну підтримку Україні.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org