Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів робочі онлайн зустрічі з Міністром сільського господарства та продовольчого суверенітету Італійської Республіки Франческо Лолобріджида та Державним міністром у Міністерстві навколишнього середовища, продовольства та сільських справ Великобританії Марком Стівеном Спенсером.
Під час зустрічей урядовці обговорили проблему світової продовольчої безпеки та роль українського зерна у стабілізації світового продовольчого ринку та надання допомоги найбіднішим країнам, які потерпають від голоду. За даними ООН, рекордні 345 млн людей у 82 країнах сьогодні стикаються з гострою продовольчою проблемою. Близько 50 млн у 45 країнах перебувають на межі голодної смерті.
Для запобігання цій проблемі Президент України Володимир Зеленський ініціював розгорнуту кампанію з надання гуманітарної допомоги у вигляді постачання зерна до країн Африки й Азії. Її втілення залежить не лише від готовності України, а й від роботи зернового коридору та підтримки міжнародних партнерів.
«Проблеми з вивезенням зерна з України спричиняють проблеми у всьому світі: ціна на зерно росте, і має великі шанси зберегти цю тенденцію. Особливо потерпають бідні країні. Тому Президент нашої країни виступив з ініціативою про гуманітарну допомогу українським зерном країнам Африки. Ця ініціатива проводиться разом з World Food Programme та охоплює такі країни: Ефіопія, Сомалі, Нігерія, Ємен, Конго, Судан, Кенія», - зазначив Микола Сольський.
Він додав, що станом на сьогодні рішення про участь у цій програмі прийняли США, Польща, Японія, а також ряд інших країн.
Міністр сільського господарства та продовольчого суверенітету Італійської Республіки Франческо Лолобріджида підкреслив, що нестача продовольства в Африці може викликати нову еміграційну хвилю в Європу, з якою вона може не справитися, і запевнив у безумовній підтримці Італією української гуманітарної ініціативи.
Державний міністр у Міністерстві навколишнього середовища, продовольства та сільських справ Великобританії Марк Стівен Спенсер також підкреслив важливість гуманітарної програми та висловив повну підтримку Україні.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше