Умови вегетації озимих зернових культур в Україні в п.р. виявилися доволі сприятливими, особливо якщо йдеться про сівбу озимини після кращих попередників і в оптимальні строки. Про це йдеться в листопадовому огляді фахівців НААН України.
Як зазначають учені, загалом листопад відрізнявся підвищеною температурою повітря та порівняно великою кількістю опадів, що мало позитивний характер не тільки в плані нормального забезпечення ростових процесів рослин насамперед пізніх строків сівби, але й відіграло значну роль у поповненні вологозапасів ґрунту, які на початку місяця все ж таки залишалися на недостатньому рівні, особливо під посівами озимини після соняшнику.
«Але, на жаль, посівів озимини, засіяних в оптимальні строки, на сьогодні катастрофічно мало, а отже результати зимівлі, рівень майбутньої продуктивності рослин та величина валових зборів зернової продукції в наступному році залишаються під великим питанням. І це вже не згадуючи про мінеральні добрива, засоби захисту рослин, паливо, логістику, ціни тощо», - підкреслюється в огляді.
Також вказується, що розміщення пшениці озимої, як основної зернової культури, після соняшнику та інших пізніх культур, тим більше на тлі підвищеної кількості опадів, які не дозволяли якісно підготувати ґрунт та вчасно провести сівбу, може поставити під загрозу формування майбутнього врожаю.
«До 2022 року українським зерновиробникам погода сприяла, була вкрай прихильною і пробачала багато помилок, тож залишається сподіватися, що вона не підведе й цього разу», - сподіваються науковці.
ІЦ УАК за матеріалами АПК-Інформ
agroconf.org