Відновлення та розвиток українського органічного виробництва, підтримка підприємців в умовах російської агресії, експорт, удосконалення законодавства та приведення його до європейських норм. Ці теми обговорили на засіданні Керівної групи проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» друга фаза проекту (COA-II).
У заході взяли участь представники Федерального міністерства продовольства та сільського господарства ФРН, Міністерства аграрної політики та продовольства України, державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, експерти галузі.
«В цей нелегкий для України час підтримка проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства" для нас є надважливою. Дуже вдячний за довготривалу плідну співпрацю. Зокрема, за експертну допомогу в процесі імплементації європейського законодавства у сфері органічного виробництва. А також за сприяння організації навчання операторів ринку», - зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич.
У своєму виступі він також відзначив спільну роботу з «Фондом майбутнього». Разом з проектом було організовано надання екстреної допомоги для сільського органічного господарства в Україні. Кошти спрямували на підтримку виробників, постраждалих внаслідок війни.
«В рамках цієї кампанії фінансову допомогу отримали 170 підприємств – органічних виробників та організацій сектору. Загальна сума підтримки становила 560 тисяч євро», - додав Маркіян Дмитрасевич.
Учасники засідання Керівної групи проекту окреслили перспективи роботи на наступний рік. Одна з них – надання українській стороні портативних батарей аварійного живлення. Планують й надалі підтримувати впровадження Органічного Закону України, проводити практичні заходи щодо контролю у сфері сільського господарства, підтримувати підприємства та організації у сфері органічного сільського господарства, а також реалізовувати освітні проекти.
В рамках програми Федеральне Міністерство продовольства та сільського господарства Німеччини/BMEL надає підтримку країнам-партнерам у розбудові ефективного та ресурсоощадного сільського господарства та харчової промисловості. Проект COA орієнтований на сприяння розвитку органічного сільського господарства.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше