Французький гігант агротрейдингу Louis Dreyfus припинить експорт російського зерна з 1 липня, йдеться в заяві компанії, яка була оприлюднена в понеділок.
У листі місцевий глава компанії сказав: «Компанія Louis Dreyfus (LDC) припинить експорт зерна з росії з 1 липня 2023 року, оскільки проблеми з експортом зерна в країні продовжують зростати, а також оцінює варіанти передачі новим власникам існуючого російського бізнесу та зернових активів».
Міністерство сільського господарства росії повідомило, що воно отримало повідомлення від Louis Dreyfus Vostok про припинення експорту російського зерна. Зазначається, що цей крок не вплине на обсяг експорту російського зерна.
Минулого тижня міжнародні торгові фірми Cargill і Viterra оголосили, що більше не займатимуться експортом російського зерна, хоча транспортний підрозділ Cargill заявив, що продовжить перевозити зерно з портів країни, а місцеве керівництво Viterra має на меті створити нову торгову фірму.
У період з липня 2022 року по березень 2023 року Viterra відвантажила з росії близько 2,4 мільйона тонн пшениці, Cargill — 1,6 мільйона і Dreyfus — 0,8 мільйона із загальних 33,7 мільйона тонн за цей період, оцінює сільськогосподарська консалтингова компанія SovEcon.
Продукція, що постачається з росії та України, склала 2% продажів групи LDC минулого року проти менше ніж 4% позаминулого року, повідомила компанія, презентуючи результати за 2022 рік 22 березня.
Генеральний директор Майкл Гелчі заявив тоді Reuters, що LDC «не планує будь-яких негайних змін» на росії, але залишає за собою право адаптуватися «відповідно до обставин, що розвиваються».
LDC відмовився коментувати причини такого оголошення в понеділок.
LDC управляє елеваторами на росії та річковим експортним терміналом в Азовському районі на півдні країни-терориста.
Компанія також залучена у спільний проект, який вже довгий час відтерміновується, метою якого є побудова глибоководного експортного термінала на Таманському півострові. За результатами 2022 року LDC відзвітувала про знецінення проекту на 156 млн дол. США.
ІЦ УАК за матеріалами Reuters
agroconf.org