Аграрний тиждень. Україна
» » Макроекономічні новини: ціни на продукти, ВВП, курс долара до гривні
» » Макроекономічні новини: ціни на продукти, ВВП, курс долара до гривні

    Макроекономічні новини: ціни на продукти, ВВП, курс долара до гривні


    Макроекономічні новини: ціни на продукти, ВВП, курс долара до гривні

    У світі знижуються ціни на продукти, але вони все ще високі для внутрішнього споживача - МВФ

    Ціни на продовольство після різкого підвищення торік в умовах війни рф проти України та на тлі наслідків пандемії знижуються на світових ринках, однак залишаються високими для внутрішнього споживача.

    Такі висновки містяться в огляді МВФ «Бюджетний вісник», який презентував у середу директор фінансового департаменту МВФ Віктор Гаспар, передає кореспондент Укрінформу.

    «Війна в Україні посилила ціновий тиск на світових ринках продовольчих товарів в умовах, і без того, стрімкого зростання цін на товари та різкого зростання інфляції через відновлення попиту та збої в ланцюжках поставок», - зауважили у МВФ.

    Попри те, що світові ціни на продукти впали порівняно з піковими рівнями середини 2022 року, «внутрішні ціни продовжують зростати, а ризики для виробництва продуктів харчування надалі загрожуватимуть стабільності цін на продовольство у 2023 році», йдеться у звіті.

    При цьому зазначається, що в умовах продовження війни відчуватиметься негативний вплив на виробництво зернових та надмірно високі витрати на добрива.

    У Вашингтоні цього тижня проходять весняні збори МВФ і Світового банку за участю глав урядів, центробанків, а також представників економічно-фінансового сектору країн з усього світу.

    У 2022 ВВП зменшився на 29,1%, - Держстат

    У 2022 році реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) зменшився на 29,1% порівняно з 2021 роком. Про це йдеться у повідомленні Державної служби статистики, передають Українські Новини.

    При цьому за уточненими даними у 1-му кварталі ВВП зменшився на 14,9%, у 2-му кварталі - на 36,9%, у 3-му кварталі - на 30,6%, у 4-му кварталі - на 31,4%.

    Держстат протягом року уточнює показники реального внутрішнього валового продукту.

    Як повідомлялось, у січні 2023 року Міністерство економіки попередньо оцінювало падіння ВВП України у 2022 році на рівні 30,4%.

    Державний бюджет на 2022 рік було розроблено, виходячи з макроекономічного прогнозу, який передбачає зростання реального ВВП на 3,8%. Проте у зв'язку зі збройною агресією росії проти України падіння вітчизняної економіки, за оцінками міжнародних організацій, прогнозувалося на рівні від 30% до 45%.

    У 2021 році ВВП збільшився на 3,4%.

    Національний банк очікує незначного зростання реального ВВП у 2023 році – на 0,3%.

    Ухвалений Верховною Радою у листопаді 2022 року державний бюджет на 2023 рік, передбачає зростання ВВП на 3,2 %.

    МВФ прогнозує цьогоріч в Україні «мінус» 3% ВВП

    МВФ прогнозує, що зростання ВВП України у 2023 році все ж збереже негативну тенденцію та становитиме «мінус» 3 відсотки, що, тим не менше, значно відрізняється від «мінус» 29,1 відсотка за підсумками 2022 року.

    Про це йдеться в огляді «Перспективи світової економіки» (WEO), який представив на прес-конференції у Вашингтоні головний економіст МВФ П’єр-Олів’є Горінчас, передає кореспондент Укрінформу.

    У документі, зокрема, зазначається, що економічне зростання України поліпшиться до «мінус» 3 відсотки в поточному році. Це суттєво відрізняється від результатів попереднього року, однак все ще не досягає позитивної динаміки, яку спрогнозував на цей рік Світовий банк.

    У МВФ також розрахували, що індекс споживчих цін в Україні може зрости з 20,2 у 2022 році до 21,1 у 2023-му. Крім того, очікується скорочення балансу поточного рахунку з 5,7 минулого року до «мінус» 4,4 нинішнього. Зазначається також, що показник безробіття в Україні дещо зменшиться з 24,5 до 20,9 порівняно з 2022 роком, однак це все ж вважається дуже високим рівнем, характерним для країни, охопленої війною.

    Зауважується, що війна, розв’язана росією, спричинила вкрай негативний вплив у глобальному вимірі. При цьому можлива ескалація може спровокувати нову енергетичну кризу в Європі та загострити продовольчу безпеку в країнах з низьким рівнем доходу, а провал Чорноморської зернової ініціативи може призвести до підвищення цін на продовольство у світі.


    МВФ в оновленому світовому макропрогнозі відмовився від прогнозу щодо України після 2023 р.

    Міжнародний валютний фонд в опублікованому у вівторок квітневому огляді світової економіки (World Economic Outlook: A Rocky Recovery) знову відмовився від прогнозу щодо України далі поточного року, хоча у затвердженій наприкінці березня програмі EFF він дав прогноз аж до 2027 року, повідомило Інтерфакс-Україна.

    "Для України всі прогнози на 2024–2028 рр. опущені через надзвичайно високий ступінь невизначеності", – зазначив фонд у WEO.

    Більш того, в огляді Фонд дав прогноз зниження ВВП України цього року на 3%, хоча у програмі EFF прогноз динаміки ВВП у базовому сценарії на цей рік становить від -3% до +1%, і Фонд уже заявив, що зростання ВВП у 2023 може опинитися на верхній межі цього діапазону.

    У WEO наведено ще три оцінки для України на поточний рік, які збігаються з базовим прогнозом у програмі EFF: зниження інфляції з 26,6% до 20,0%, дефіцит поточного рахунку 4,4% після профіциту 5,7% минулого році та зниження безробіття до 20,9% з 24,5%

    Крім того, Фонд очікує погіршення показника чисте кредитування/запозичення органів держуправління з "мінус" 16,7% минулого року до "мінус" 20,4% у цьому.

    Як повідомлялося, у базовому сценарії програми EFF для України МВФ очікує прискорення зростання на 3,2% у 2024 році та на 6,5% – у 2025 році з уповільненням у 2026-27 рр. відповідно до 5% та 4%.

    У негативному сценарії, який передбачає продовження війни до 2025 року та збільшення фінансового гепа зі $115 млрд до $140 млрд, падіння ВВП цього року очікується на 10%, наступного – на 2%, тоді як у 2025 році зростання буде нульовим.

    При цьому інфляція буде суттєво вищою, ніж у базовому сценарії: у 2023 – 27,6% проти 21,1%, у 2024 – 25,3% проти 15,5% (йдеться про середньорічну інфляцію).

    Водночас у програмі йдеться і про можливість позитивного сценарію, проте не так детально.

    "Середньострокова та довгострокова траєкторія зростання України може бути сильнішою, ніж передбачається нині у базовому сценарії, залежно від припущень, що стосуються масштабів зусиль щодо відновлення, а також якості та темпів реалізації реформ", – зазначив Фонд.

    Він додав, що це також залежатиме від інтенсивності війни та повернення мігрантів.

    "Хоча ілюстративний сценарій зростання характеризується високим ступенем невизначеності, він передбачає, що потенційне зростання може збільшитися як мінімум на 1 процентний пункт (з 3 до 4 відсотків) порівняно з базовим рівнем", - наголошується в програмі EFF.

    МВФ несуттєво погіршив прогноз зростання світової економіки на 2023 та 2024 рр. - до 2,8% та 3%

    Міжнародний валютний фонд несуттєво погіршив прогноз зростання світової економіки на 2023 та 2024 роки - до 2,8% та 3% з 2,9% та 3,1% відповідно, йдеться в опублікованому у вівторок квітневому огляді світової економіки (World Economic Outlook: A Rocky Recovery), повідомляє Інтерфакс-Україна.

    Фонд звертає увагу на хвилю турбулентності світових фінансових ринків, яку запустило банкрутство американського Silicon Valley Bank, продовживши проблеми швейцарського Credit Suisse, приєднаного до UBS.

    МВФ констатує, що на цьому тлі "туман навколо світового економічного прогнозу згустився", невизначеність висока, а баланс для прогнозу суттєво змістився у бік знижувальних ризиків.

    Основні фактори впливу 2022 року, ймовірно, продовжать діяти і в 2023 році, зазначає МВФ, назвавши такими жорстку грошово-кредитну політику центробанків у прагненні стримати інфляцію, обмежені бюджетні резерви для пом'якшення шоків на тлі історично високого рівня боргових зобов'язань, стрибки цін на сировину "геоекономічна фрагментація" внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну, а також відкриття економіки Китаю.

    "Ескалація війни росії в Україні, що триває вже другий рік, може спровокувати нову енергетичну кризу в Європі та посилити відсутність продовольчої безпеки в країнах з низьким рівнем доходу", – наголошується, зокрема, у звіті.

    МВФ зазначає, що взимку 2022–2023 років вдалося запобігти газовій кризі завдяки великим європейським запасам та збільшенню імпорту зрідженого природного газу, зниження попиту на газ на тлі високих цін та нетипово м'якої погоди. Проте ризики стрибків цін зберігаються наступної зими.

    "Можливе підвищення цін на продовольство через провал продовження Чорноморської зернової ініціативи чинитиме додатковий тиск на імпортерів продовольства, особливо на тих, хто не має фінансових можливостей для пом'якшення наслідків для домогосподарств та підприємств. На тлі підвищених цін на продукти харчування та паливо можуть посилитися соціальні хвилювання", - додав Фонд.

    Він зазначив, що фрагментація ще більше перешкоджає багатосторонньому співробітництву: відхід від транскордонної економічної інтеграції, що триває, почався більше десяти років тому після світової фінансової кризи, коли відбулися помітні події, включно із Brexit і торговою напруженістю між Китаєм і США.

    "Війна в Україні посилила цю тенденцію, посиливши геополітичну напруженість та розколивши світову економіку на геополітичні блоки", – констатував МВФ.

    Він додав, що тепер до цих факторів додалися виклики фінансової стабільності, і ризики "жорсткої посадки", особливо для країн із розвиненою економікою, значно зросли.

    Глобальна інфляція, за прогнозом МВФ, знизиться з 8,7% у 2022 році до 7% у 2023 році на тлі зниження цін на сировинні товари та до 4,9% у 2024 році. У більшості випадків повернення інфляції до цільового рівня малоймовірне до 2025 року, зазначає Фонд.

    Зростання обсягу світової торгівлі, вважає МВФ, знизиться з 5,1% у 2022 році до 2,4% у 2023-му та підвищиться до 3,5% у 2024 році.

    МВФ очікує зниження середньої ціни на нафту у 2023 році на 24%, до $73,13/бар., та у 2024 році на 5,8%, до $68,9/бар. (січневий прогноз - $81,13 та $75,36).

    Економіки країн з ринком, що формується, і країн з ринком, що розвиваються, за оцінкою фонду, в 2023 році зростуть на 3,9% (попередній прогноз - 4%), а в 2024 році - на 4,2% (прогноз не змінився).

    Розвинені країни, на думку фонду, зростуть у 2023 році на 1,3% (попередня оцінка – 1,2%), у 2024 році – на 1,4% (без змін).

    Прогноз щодо зростання економіки США на цей рік підвищено на 0,2 п.п. - до 1,6%, 2024 року очікується зростання на 1,1%.

    Економіка країн єврозони цього року, на думку МВФ, зросте на 0,8% (було 0,7%), у 2024 році – на 1,4% (було 1,6%).

    За ВВП Німеччини фонд знову повернувся до негативного прогнозу - МВФ очікає зниження на 0,1% порівняно з січневою оцінкою зростання на 0,1% (у жовтні зниження оцінювалося також 0,1%). На 2024 рік прогноз також погіршено – на 0,3%, до 1,1%.

    МВФ покращив прогноз динаміки ВВП Великої Британії у 2023 році – зниження на 0,3% замість 0,6%. У 2024 році Фонд чекає зростання на 1% (було 0,9%).

    Прогноз зростання для Іспанії на поточний рік підвищено до 1,5% з 1,1%, на 2024 знижено до 2% з 2,4%. Для Франції оцінка на поточний рік не змінилася – плюс 0,7%, наступного року зростання становитиме 1,3% (було 1,6%). За економікою Італії МВФ очікує зростання на 0,7% (0,6%), у 2024 році – на 0,8% (0,9%).

    Оцінка зростання ВВП Японії на поточний рік знизилася до 1,3% з 1,8%, 2024 року збільшилася до 1% з 0,9%.

    Прогноз зростання економіки Китаю на найближчі два роки залишився незмінним – 5,2% та 4,5%.

    Оцінку зростання ВВП Індії погіршено на обидва роки - до 5,9% з 6,1% і до 6,3% з 6,8%, відповідно.

    Прогноз зростання бразильської економіки на 2023 р. знижено до 0,9% з 1,2%, на 2024 рік залишився незмінним - 1,5%.

    Для України МВФ у квітневому WEO дав прогноз зниження ВВП цього року на 3% за зниження інфляції з 26,6% до 20,0% у 2023 році та відмовився від прогнозу на 2024 рік.

    Водночас у затвердженій наприкінці березня програмі розширеного фінансування прогноз динаміки ВВП у базовому сценарії на цей рік становить від -3% до +1%, а на 2024 та 2025 роки прогнозується на рівні 3,2% та 6,5%.

    Більше того, Фонд уже заявив, що зростання ВВП у 2023 році може опинитися на верхньому кордоні цього діапазону. Це пов'язано з новими доступними даними, що скорочення реального ВВП України в 2022 році було дещо менше, ніж оцінювалося (і зазначено у WEO) – 29,2% проти 30,3%, оскільки спад у четвертому кварталі становив 31,4% замість очікуваного 35%. Крім того, вплив на економічну активність відключень електроенергії по всій країні від атак рф на критично важливу енергетичну інфраструктуру також став меншим, ніж прогнозувалося.

    Для росії МВФ продовжив підвищувати свою оцінку: тепер він очікує зростання на 0,7%, тоді як у січні прогноз був на рівні 0,3%, у жовтні очікувалося падіння на 2,3%. Водночас МВФ погіршив прогноз зростання ВВП рф у 2024 р. - до 1,3%.

    МВФ дав прогноз щодо курсу долара до гривні на 2023 рік

    Міжнародний валютний фонд очікує, що середній офіційний курс у 2023 році становитиме 40,7 гривень за долар. Це вище, ніж поточний фіксований курс НБУ на рівні 36,6 гривень, але нижче від бюджетного прогнозу.

    Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на World Economic Outlook МВФ за квітень 2023 року.

    Згідно з прогнозом МВФ, номінальний ВВП України становитиме 2023 року 6050 млрд грн, доларовий ВВП - 148,7 млрд дол. Таким чином, фонд виходить із розрахунків, що середній курс становитиме 40,7 гривень за долар.

    Нагадаємо, у державному бюджеті України на 2023 рік закладено середньорічний курс на рівні 42 гривні за долар.

    ІЦ УАК

    agroconf.org





    Схожі новини
  • Світові ціни на енергоресурси у 2022 р. зростуть на 50%, продукти харчування подорожчають на 23% - Світовий банк
  • В НБУ прогнозують, що світові ціни на товари українського експорту поступово знижуватимуться
  • Світові ціни на продукти різко зросли
  • Світові ціни на продукти зросли різко зросли
  • Ціни на м’ясо та молоко не зміняться — експерт

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Макроекономічні новини: ціни на продукти, ВВП, курс долара до гривні


Макроекономічні новини: ціни на продукти, ВВП, курс долара до гривні

У світі знижуються ціни на продукти, але вони все ще високі для внутрішнього споживача - МВФ

Ціни на продовольство після різкого підвищення торік в умовах війни рф проти України та на тлі наслідків пандемії знижуються на світових ринках, однак залишаються високими для внутрішнього споживача.

Такі висновки містяться в огляді МВФ «Бюджетний вісник», який презентував у середу директор фінансового департаменту МВФ Віктор Гаспар, передає кореспондент Укрінформу.

«Війна в Україні посилила ціновий тиск на світових ринках продовольчих товарів в умовах, і без того, стрімкого зростання цін на товари та різкого зростання інфляції через відновлення попиту та збої в ланцюжках поставок», - зауважили у МВФ.

Попри те, що світові ціни на продукти впали порівняно з піковими рівнями середини 2022 року, «внутрішні ціни продовжують зростати, а ризики для виробництва продуктів харчування надалі загрожуватимуть стабільності цін на продовольство у 2023 році», йдеться у звіті.

При цьому зазначається, що в умовах продовження війни відчуватиметься негативний вплив на виробництво зернових та надмірно високі витрати на добрива.

У Вашингтоні цього тижня проходять весняні збори МВФ і Світового банку за участю глав урядів, центробанків, а також представників економічно-фінансового сектору країн з усього світу.

У 2022 ВВП зменшився на 29,1%, - Держстат

У 2022 році реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) зменшився на 29,1% порівняно з 2021 роком. Про це йдеться у повідомленні Державної служби статистики, передають Українські Новини.

При цьому за уточненими даними у 1-му кварталі ВВП зменшився на 14,9%, у 2-му кварталі - на 36,9%, у 3-му кварталі - на 30,6%, у 4-му кварталі - на 31,4%.

Держстат протягом року уточнює показники реального внутрішнього валового продукту.

Як повідомлялось, у січні 2023 року Міністерство економіки попередньо оцінювало падіння ВВП України у 2022 році на рівні 30,4%.

Державний бюджет на 2022 рік було розроблено, виходячи з макроекономічного прогнозу, який передбачає зростання реального ВВП на 3,8%. Проте у зв'язку зі збройною агресією росії проти України падіння вітчизняної економіки, за оцінками міжнародних організацій, прогнозувалося на рівні від 30% до 45%.

У 2021 році ВВП збільшився на 3,4%.

Національний банк очікує незначного зростання реального ВВП у 2023 році – на 0,3%.

Ухвалений Верховною Радою у листопаді 2022 року державний бюджет на 2023 рік, передбачає зростання ВВП на 3,2 %.

МВФ прогнозує цьогоріч в Україні «мінус» 3% ВВП

МВФ прогнозує, що зростання ВВП України у 2023 році все ж збереже негативну тенденцію та становитиме «мінус» 3 відсотки, що, тим не менше, значно відрізняється від «мінус» 29,1 відсотка за підсумками 2022 року.

Про це йдеться в огляді «Перспективи світової економіки» (WEO), який представив на прес-конференції у Вашингтоні головний економіст МВФ П’єр-Олів’є Горінчас, передає кореспондент Укрінформу.

У документі, зокрема, зазначається, що економічне зростання України поліпшиться до «мінус» 3 відсотки в поточному році. Це суттєво відрізняється від результатів попереднього року, однак все ще не досягає позитивної динаміки, яку спрогнозував на цей рік Світовий банк.

У МВФ також розрахували, що індекс споживчих цін в Україні може зрости з 20,2 у 2022 році до 21,1 у 2023-му. Крім того, очікується скорочення балансу поточного рахунку з 5,7 минулого року до «мінус» 4,4 нинішнього. Зазначається також, що показник безробіття в Україні дещо зменшиться з 24,5 до 20,9 порівняно з 2022 роком, однак це все ж вважається дуже високим рівнем, характерним для країни, охопленої війною.

Зауважується, що війна, розв’язана росією, спричинила вкрай негативний вплив у глобальному вимірі. При цьому можлива ескалація може спровокувати нову енергетичну кризу в Європі та загострити продовольчу безпеку в країнах з низьким рівнем доходу, а провал Чорноморської зернової ініціативи може призвести до підвищення цін на продовольство у світі.


МВФ в оновленому світовому макропрогнозі відмовився від прогнозу щодо України після 2023 р.

Міжнародний валютний фонд в опублікованому у вівторок квітневому огляді світової економіки (World Economic Outlook: A Rocky Recovery) знову відмовився від прогнозу щодо України далі поточного року, хоча у затвердженій наприкінці березня програмі EFF він дав прогноз аж до 2027 року, повідомило Інтерфакс-Україна.

"Для України всі прогнози на 2024–2028 рр. опущені через надзвичайно високий ступінь невизначеності", – зазначив фонд у WEO.

Більш того, в огляді Фонд дав прогноз зниження ВВП України цього року на 3%, хоча у програмі EFF прогноз динаміки ВВП у базовому сценарії на цей рік становить від -3% до +1%, і Фонд уже заявив, що зростання ВВП у 2023 може опинитися на верхній межі цього діапазону.

У WEO наведено ще три оцінки для України на поточний рік, які збігаються з базовим прогнозом у програмі EFF: зниження інфляції з 26,6% до 20,0%, дефіцит поточного рахунку 4,4% після профіциту 5,7% минулого році та зниження безробіття до 20,9% з 24,5%

Крім того, Фонд очікує погіршення показника чисте кредитування/запозичення органів держуправління з "мінус" 16,7% минулого року до "мінус" 20,4% у цьому.

Як повідомлялося, у базовому сценарії програми EFF для України МВФ очікує прискорення зростання на 3,2% у 2024 році та на 6,5% – у 2025 році з уповільненням у 2026-27 рр. відповідно до 5% та 4%.

У негативному сценарії, який передбачає продовження війни до 2025 року та збільшення фінансового гепа зі $115 млрд до $140 млрд, падіння ВВП цього року очікується на 10%, наступного – на 2%, тоді як у 2025 році зростання буде нульовим.

При цьому інфляція буде суттєво вищою, ніж у базовому сценарії: у 2023 – 27,6% проти 21,1%, у 2024 – 25,3% проти 15,5% (йдеться про середньорічну інфляцію).

Водночас у програмі йдеться і про можливість позитивного сценарію, проте не так детально.

"Середньострокова та довгострокова траєкторія зростання України може бути сильнішою, ніж передбачається нині у базовому сценарії, залежно від припущень, що стосуються масштабів зусиль щодо відновлення, а також якості та темпів реалізації реформ", – зазначив Фонд.

Він додав, що це також залежатиме від інтенсивності війни та повернення мігрантів.

"Хоча ілюстративний сценарій зростання характеризується високим ступенем невизначеності, він передбачає, що потенційне зростання може збільшитися як мінімум на 1 процентний пункт (з 3 до 4 відсотків) порівняно з базовим рівнем", - наголошується в програмі EFF.

МВФ несуттєво погіршив прогноз зростання світової економіки на 2023 та 2024 рр. - до 2,8% та 3%

Міжнародний валютний фонд несуттєво погіршив прогноз зростання світової економіки на 2023 та 2024 роки - до 2,8% та 3% з 2,9% та 3,1% відповідно, йдеться в опублікованому у вівторок квітневому огляді світової економіки (World Economic Outlook: A Rocky Recovery), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Фонд звертає увагу на хвилю турбулентності світових фінансових ринків, яку запустило банкрутство американського Silicon Valley Bank, продовживши проблеми швейцарського Credit Suisse, приєднаного до UBS.

МВФ констатує, що на цьому тлі "туман навколо світового економічного прогнозу згустився", невизначеність висока, а баланс для прогнозу суттєво змістився у бік знижувальних ризиків.

Основні фактори впливу 2022 року, ймовірно, продовжать діяти і в 2023 році, зазначає МВФ, назвавши такими жорстку грошово-кредитну політику центробанків у прагненні стримати інфляцію, обмежені бюджетні резерви для пом'якшення шоків на тлі історично високого рівня боргових зобов'язань, стрибки цін на сировину "геоекономічна фрагментація" внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну, а також відкриття економіки Китаю.

"Ескалація війни росії в Україні, що триває вже другий рік, може спровокувати нову енергетичну кризу в Європі та посилити відсутність продовольчої безпеки в країнах з низьким рівнем доходу", – наголошується, зокрема, у звіті.

МВФ зазначає, що взимку 2022–2023 років вдалося запобігти газовій кризі завдяки великим європейським запасам та збільшенню імпорту зрідженого природного газу, зниження попиту на газ на тлі високих цін та нетипово м'якої погоди. Проте ризики стрибків цін зберігаються наступної зими.

"Можливе підвищення цін на продовольство через провал продовження Чорноморської зернової ініціативи чинитиме додатковий тиск на імпортерів продовольства, особливо на тих, хто не має фінансових можливостей для пом'якшення наслідків для домогосподарств та підприємств. На тлі підвищених цін на продукти харчування та паливо можуть посилитися соціальні хвилювання", - додав Фонд.

Він зазначив, що фрагментація ще більше перешкоджає багатосторонньому співробітництву: відхід від транскордонної економічної інтеграції, що триває, почався більше десяти років тому після світової фінансової кризи, коли відбулися помітні події, включно із Brexit і торговою напруженістю між Китаєм і США.

"Війна в Україні посилила цю тенденцію, посиливши геополітичну напруженість та розколивши світову економіку на геополітичні блоки", – констатував МВФ.

Він додав, що тепер до цих факторів додалися виклики фінансової стабільності, і ризики "жорсткої посадки", особливо для країн із розвиненою економікою, значно зросли.

Глобальна інфляція, за прогнозом МВФ, знизиться з 8,7% у 2022 році до 7% у 2023 році на тлі зниження цін на сировинні товари та до 4,9% у 2024 році. У більшості випадків повернення інфляції до цільового рівня малоймовірне до 2025 року, зазначає Фонд.

Зростання обсягу світової торгівлі, вважає МВФ, знизиться з 5,1% у 2022 році до 2,4% у 2023-му та підвищиться до 3,5% у 2024 році.

МВФ очікує зниження середньої ціни на нафту у 2023 році на 24%, до $73,13/бар., та у 2024 році на 5,8%, до $68,9/бар. (січневий прогноз - $81,13 та $75,36).

Економіки країн з ринком, що формується, і країн з ринком, що розвиваються, за оцінкою фонду, в 2023 році зростуть на 3,9% (попередній прогноз - 4%), а в 2024 році - на 4,2% (прогноз не змінився).

Розвинені країни, на думку фонду, зростуть у 2023 році на 1,3% (попередня оцінка – 1,2%), у 2024 році – на 1,4% (без змін).

Прогноз щодо зростання економіки США на цей рік підвищено на 0,2 п.п. - до 1,6%, 2024 року очікується зростання на 1,1%.

Економіка країн єврозони цього року, на думку МВФ, зросте на 0,8% (було 0,7%), у 2024 році – на 1,4% (було 1,6%).

За ВВП Німеччини фонд знову повернувся до негативного прогнозу - МВФ очікає зниження на 0,1% порівняно з січневою оцінкою зростання на 0,1% (у жовтні зниження оцінювалося також 0,1%). На 2024 рік прогноз також погіршено – на 0,3%, до 1,1%.

МВФ покращив прогноз динаміки ВВП Великої Британії у 2023 році – зниження на 0,3% замість 0,6%. У 2024 році Фонд чекає зростання на 1% (було 0,9%).

Прогноз зростання для Іспанії на поточний рік підвищено до 1,5% з 1,1%, на 2024 знижено до 2% з 2,4%. Для Франції оцінка на поточний рік не змінилася – плюс 0,7%, наступного року зростання становитиме 1,3% (було 1,6%). За економікою Італії МВФ очікує зростання на 0,7% (0,6%), у 2024 році – на 0,8% (0,9%).

Оцінка зростання ВВП Японії на поточний рік знизилася до 1,3% з 1,8%, 2024 року збільшилася до 1% з 0,9%.

Прогноз зростання економіки Китаю на найближчі два роки залишився незмінним – 5,2% та 4,5%.

Оцінку зростання ВВП Індії погіршено на обидва роки - до 5,9% з 6,1% і до 6,3% з 6,8%, відповідно.

Прогноз зростання бразильської економіки на 2023 р. знижено до 0,9% з 1,2%, на 2024 рік залишився незмінним - 1,5%.

Для України МВФ у квітневому WEO дав прогноз зниження ВВП цього року на 3% за зниження інфляції з 26,6% до 20,0% у 2023 році та відмовився від прогнозу на 2024 рік.

Водночас у затвердженій наприкінці березня програмі розширеного фінансування прогноз динаміки ВВП у базовому сценарії на цей рік становить від -3% до +1%, а на 2024 та 2025 роки прогнозується на рівні 3,2% та 6,5%.

Більше того, Фонд уже заявив, що зростання ВВП у 2023 році може опинитися на верхньому кордоні цього діапазону. Це пов'язано з новими доступними даними, що скорочення реального ВВП України в 2022 році було дещо менше, ніж оцінювалося (і зазначено у WEO) – 29,2% проти 30,3%, оскільки спад у четвертому кварталі становив 31,4% замість очікуваного 35%. Крім того, вплив на економічну активність відключень електроенергії по всій країні від атак рф на критично важливу енергетичну інфраструктуру також став меншим, ніж прогнозувалося.

Для росії МВФ продовжив підвищувати свою оцінку: тепер він очікує зростання на 0,7%, тоді як у січні прогноз був на рівні 0,3%, у жовтні очікувалося падіння на 2,3%. Водночас МВФ погіршив прогноз зростання ВВП рф у 2024 р. - до 1,3%.

МВФ дав прогноз щодо курсу долара до гривні на 2023 рік

Міжнародний валютний фонд очікує, що середній офіційний курс у 2023 році становитиме 40,7 гривень за долар. Це вище, ніж поточний фіксований курс НБУ на рівні 36,6 гривень, але нижче від бюджетного прогнозу.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на World Economic Outlook МВФ за квітень 2023 року.

Згідно з прогнозом МВФ, номінальний ВВП України становитиме 2023 року 6050 млрд грн, доларовий ВВП - 148,7 млрд дол. Таким чином, фонд виходить із розрахунків, що середній курс становитиме 40,7 гривень за долар.

Нагадаємо, у державному бюджеті України на 2023 рік закладено середньорічний курс на рівні 42 гривні за долар.

ІЦ УАК

agroconf.org





Схожі новини
  • Світові ціни на енергоресурси у 2022 р. зростуть на 50%, продукти харчування подорожчають на 23% - Світовий банк
  • В НБУ прогнозують, що світові ціни на товари українського експорту поступово знижуватимуться
  • Світові ціни на продукти різко зросли
  • Світові ціни на продукти зросли різко зросли
  • Ціни на м’ясо та молоко не зміняться — експерт

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.