Аграрії Бразилії активними темпами проводять посівну пшениці
За даними моніторингу Conab, в Бразилії станом на 13 травня пшеницею врожаю-2023/24 було засіяно 25% запланованих площ (+8% за тиждень), що перевищує показник попереднього року (16%).
Зазначається, що польові роботи найбільш активно просуваються в штаті Мінас-Жерайс. Також прогрес досягнутий в Мату-Гросу-ду-Сул попри обмежену кількість опадів.
Крім того, в Бразилії продовжується збирання кукурудзи першого врожаю - на звітну дату обмолочено 72% площ від плану (+4% за тиждень), що все ще поступається минулорічним темпам (80%).
Щодо кукурудзи другого врожаю, то повідомляється про початок збирання врожаю в деяких регіонах вирощування. Також зазначається, що в штаті Мату-Гросу, який є одним з основних регіонів-виробників зернової, погодні умови наразі сприяють розвитку кукурудзи сафрінья.
США: врожайність пшениці в Канзасі найнижча за останні 20 років
Врожайність пшениці в штаті Канзас, одному з ключових регіонів виробництва зернової в США, наразі оцінюється у 2 т/га, що поступається як результату попереднього року (2,7 т/га), так і середньому значенню останніх 5 років (3,1 т/га), а також є найнижчим показником з 2003 р., повідомляє Reuters.
Як уточнюється, вказана оцінка була зроблена на основі аналізу зразків ярої пшениці що були відібрані із 318 полів в Канзасі в рамках щорічного моніторингу якості посівів. Вказане зниження є, зокрема, наслідком посухи, від якої суттєво постраждали посіви у північній частині штату.
Крім того, посіви пшениці в північній та центральній частинах Канзасу зазнали більшої, ніж очікувалося, шкоди від холодної зимової погоди.
Аргентина очікує на збільшення врожаю пшениці у 2023/24 МР більш ніж на 40%
Експерти Зернової біржі Буенос-Айреса озвучили прогноз урожаю пшениці в Аргентині у 2023/24 МР на рівні 18 млн тонн, що на 45% перевищить результат попереднього року, які планується зібрати з 6,3 млн га.
Нагадаємо, що врожай-2022/23 зернової скоротився лише до 12,4 млн тонн з 6,1 млн га, оскільки країна зіткнулася з негативним впливом найсильнішої посухи за всю історію спостережень.
Разом з тим Аргентина все ще є одним з основних постачальників пшениці до деяких країн, зокрема Бразилії та Індонезії. Зокрема експорт аргентинської пшениці у 2023/24 МР очікується у 11,2 млн тонн (4,8 млн тонн - сезоном раніше).
ЄС у поточному сезоні збільшив експорт пшениці на 12%
За оцінками експертів Єврокомісії, країни ЄС у поточному сезоні (1 липня - 14 травня) експортували 27,17 млн тонн пшениці, що на 12% вище за показник в аналогічний період минулого МР (24,33 млн тонн).
Найбільшими експортерами зернової в ЄС у 2022/23 МР залишаються Франція, яка відвантажила на зовнішні ринки 9,59 млн тонн пшениці, а також Румунія – 3,86 млн тонн, Німеччина – 3,29 млн тонн, Польща – 2,68 млн тонн та Литва – 2,5 млн тонн.
Що стосується основних імпортерів європейської пшениці, то, за оцінками Єврокомісії, Алжир у поточному сезоні імпортував 3,83 млн тонн, Нігерія – 2,32 млн тонн, Єгипет – 1,67 млн тонн, Саудівська Аравія – 1,44 млн тонн.
ІЦ УАК за матеріалами АПК-Інформ
agroconf.org