Глобальний зерновий трейдер Viterra веде переговори про злиття з американським конкурентом Bunge Ltd, повідомила особа, знайома з цим питанням, у потенційній мегаугоді, яка змінить верхню ланку світових торговців зерном.
Немає впевненості, що компанія Viterra, яка частково належить швейцарському гірничо-торговому гіганту Glencore, зможе досягти угоди щодо умов, повідомило джерело, яке побажало зберегти анонімність, оскільки ці обговорення є конфіденційними.
За словами джерел, структура угоди обговорюється обома сторонами.
Будь-яка угода буде ретельно перевірятися регуляторами, оскільки торгівля основними продуктами харчування, такими як пшениця, кукурудза та соєві боби, вже зосереджена між Bunge та трьома іншими великими гравцями, що викликає глобальні занепокоєння щодо продовольчої безпеки.
Минулого року Bunge був найбільшим експортером кукурудзи та сої з Бразилії, головного у світі джерела основних культур для виробництва кормів для тварин і біопалива, згідно з даними транспортного агентства Cargonave. Viterra була третім за величиною експортером кукурудзи та сьомим постачальником сої.
Злиття з Viterra також підніме Bunge з доходом у 67,2 мільярда доларів у 2022 році ближче до свого найближчого конкурента в агробізнесі Archer-Daniels-Midland Co, продажі якого минулого року склали майже 102 мільярди доларів.
Акції Bunge закрилися на тритижневому максимумі в $93,61 у четвер, оцінивши компанію приблизно в $14 млрд. Акції Glencore впали на 0,7%.
Глобальні агротрейдери накопичили грошові резерви після того, як минулого року отримали значні прибутки, оскільки вторгнення росії в Україну призвело до зриву поставок і стрімкого зростання цін на врожай.
Агробізнес заробляє на купівлі, продажу, зберіганні та переробці врожаю, часто заробляючи на перебоях у постачанні, спричинених такими кризами, як посуха чи війна.
Злиття з Bunge вивело б Viterra в число провідних світових продавців зерна з доступом до експортних терміналів у Сполучених Штатах, одному з найбільших виробників і постачальників зерна.
Минулого року Viterra купила американську компанію Gavilon у японської Marubeni за 1,1 мільярда доларів, що дало їй значно більше фізичних активів з обробки зерна в США та зробило її третім за величиною експортером сої в Бразилії, де Bunge вже має сильну присутність.
Viterra, раніше відома як Glencore Agriculture, потрапила в заголовки газет у 2017 році через невдалий підхід до поглинання Bunge, одного з гігантів світової торгівлі зерном, оціненого на той час в 11 мільярдів доларів.
У травні 2017 року Bunge дала відсіч Glencore після того, як останній запропонував неформальний підхід до обговорення «можливого консенсусного об’єднання бізнесу».
Glencore публічно заявив, що переглядає варіанти своєї частки у Viterra, прагнучи отримати більше вигоди.
Glencore, Viterra і Bunge відмовилися від коментарів. Bloomberg першим повідомив про переговори між Viterra і Bunge.
ІЦ УАК за матеріалами Reuters
agroconf.org