«Укрвинпром» виступив з ініціативою запровадити санкції щодо країн, які підтримують військову агресію росії проти України.
Про це повідомив ген. директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко, пише «БізнесТелеграф».
Ми маємо встановити спецмито на ввезення продукції з Грузії та Вірменії. Для нас це вже принципове питання. Нам грузини [ЗРК] «Бук» не дали, нас залили своєю продукцією та паразитують повним ходом на нашому ринку. Тому ми звернулися до Прем’єр-міністра та Міністра агрополітики щодо встановлення спеціального мита на готову імпортовану винопродукцію з таких країн. Від усіх отримали згоду, але справа з місця не зрушила.
За словами Володимира Кучеренка, «Укрвинпром» наполягає на тому, щоб вірмени та грузини припинили вводити в оману споживачів України щодо назви продукції. Не має права ні Вірменія, ні Грузія іменувати свою продукцію «Коньяк», оскільки Угода про асоціацію між Україною та ЄС, що вступила в дію 1 вересня 2017 року, передбачає взаємний захист певної кількості географічних зазначень, серед яких — «Коньяк» в Україні.
Використання назви ГЗ «Cognac»/«Коньяк» для продуктів, що походять з третіх країн і не відповідають технічним умовам виробництва коньяку, забороняється на території України з 1 листопада 2022 року.
Крім того, він зазначив, що виноробній галузі необхідна державна підтримка, як мінімум - пільгове кредитування. Без державної допомоги українському вину дуже складно конкурувати з європейським, яке дотується ЄС.
"Не може вино коштувати менше за кілограм винограду, пляшки, етикетки. Для цього є мінімальна роздрібна ціна. Й у нас є виробники, які втомилися конкурувати з такою "продукцією" та пішли у дорожчі сегменти. У ціни нижче як 120-180 грн за пляшку вони більше не грають. Але тут треба зважати на те, що європейське вино дотується. І вони можуть нам запропонувати низьку ціну на продукцію, нижчу від вартості 1 кг винограду. Їх підтримують власні уряди та Єврокомісія. І ми тут не в рівних конкурентних умовах", - зазначив керівник "Укрвинпром".
ІЦ УАК за матеріалами Телеграф
agroconf.org