Україна: ціни на суницю садову різко пішли вниз
Встановлення теплої погоди стимулює активне дозрівання суниці садової (полуниці) в українських господарствах, повідомляють аналітики проекту EastFruit. У результаті, пропозиція цієї ягоди на ринку стрімко збільшується, що своєю чергою провокує різке зниження відпускних цін у даному сегменті.
Якщо ще минулого тижня середні гуртові ціни на суницю садову в Україні не опускалися нижче 60-85 грн/кг ($1,64-2,32/кг), то вже поточного тижня вони почали стрімко знижуватися в південних і центральних регіонах країни. Зокрема, наразі виробники суниці садової вже пропонують до продажу цю ягоду за ціною 30-65 грн/кг ($0,82-1,78/кг), що в середньому на 36% дешевше, ніж тижнем раніше.
Знижувати ціни в даному сегменті виробники змушені у зв’язку зі стрімким збільшенням пропозиції суниці садової з місцевих господарств, в той час, як попит на цю продукцію залишається досить стриманим. При цьому, більшість операторів ринку відзначають досить великий відсоток некондиційної ягоди в поточному сезоні. Рясні опади помітно знизили якісні характеристики української суниці садової.
Варто зазначити, що сьогодні ціна на суницю садову в Україні вже в середньому на 37% нижча, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому ключові гравці ринку не виключають подальшого здешевлення в цьому сегменті вже з наступного тижня. Свою думку вони аргументують тим, що пропозиція на ринку продовжує зростати, а ось якість пропонованої ягоди не завжди влаштовує споживачів.
Ціни на яблуко в Україні побили всі рекорди
На сьогодні відпускні ціни на яблука на українських ринках встановили черговий рекорд, повідомляють аналітики EastFruit. Слід зазначити, що сьогоднішній рівень відпускних цін на ці фрукти є рекордним за всю історію незалежності України.
Так, сьогодні відпускні ціни на яблука вже зросли до 25-37 грн/кг ($0,68-1,01/кг), що в середньому в 1,6 раза дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Настільки стрімке зростання цін ключові гравці ринку пов’язують з мінімальною пропозицією як самих яблук, так і сезонних фруктів і ягід. Цього року через холодну та затяжну весну дозрівання більшості сезонних фруктів і ягід значно сповільнилося. При цьому не слід забувати, що частина Херсонської та Запорізької областей, які традиційно виступали основними постачальниками цієї продукції на український ринок, перебувають під окупацією.
Також варто зазначити, що пропозиція якісного яблука на українському ринку в останні кілька тижнів скоротилася до мінімуму, оскільки більшість українських садівників уже завершили сезон реалізації цих фруктів. При цьому яблука ранніх сортів сьогодні на ринок не надходять. Ті виробники, які на сьогодні ще мають у своєму розпорядженні певні запаси якісного яблука, миттєво відреагували на ситуацію й одразу ж підняли відпускні ціни на ці фрукти.
Варто зазначити, що за рік яблуко в Україні подорожчало в середньому в 3,6 раза. При цьому говорити про зниження цін у цьому сегменті поки що не доводиться. Оскільки яблука нового врожаю на українському ринку з’являться не раніше середини липня.
ІЦ УАК за матеріалами EastFruit
agroconf.org