Новий міст буде побудовано на українсько-молдовському державному кордоні в районі населених пунктів Ямпіль (Україна) – Косеуць (Молдова).
Відповідну Угоду про будівництво мосту підписали Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков і Міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Лілія Дабіжа.
«Сьогоднішнє підписання Угоди є практичним продовженням домовленостей, досягнутих у 2021 році Президентами України та Молдови. Повномасштабне вторгнення внесло корективи в реалізацію проекту, але критична необхідність розвитку альтернативних логістичних шляхів робить проект Ямпільського мосту безальтернативним.
Міст стане ключовою ланкою транспортного коридору між Києвом і Кишиневом. Окрім цього, завдяки мосту українські експортери отримають найкоротший шлях із центру України до країн Центральної та Південно-Східної Європи в обхід окупованого росіянами Придністров’я.
Дякую моїй колезі, Міністру інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Лілії Дабіжі, за співпрацю та спільну роботу над розвитком логістичних маршрутів на наших західних кордонах», — прокоментував Олександр Кубраков.
Які проблеми розв’язує цей проект?
Ямпільський міст стане альтернативою поромній переправі на прикордонному переході «Ямпіль - Косеуць», яка не працює впродовж кількох років і вже давно не відповідала вимогам часу та реальним потребам жителів обох держав.
Також міст дозволить розвантажити міжнародний пункт пропуску «Могилів-Подільський - Отач», через який проходить практично весь транспортний потік між Україною та Молдовою.
Про міст
Загальна довжина мосту становить понад 1400 метрів. Штучна споруда матиме 2 смуги руху з тротуарами з обох сторін.
Проект мосту також враховує стандарти безбар’єрності, зокрема передбачено влаштування тротуарів з пониженням рівня бортового каменю в межах пішохідних переходів. Для орієнтування осіб з порушенням зору передбачені попереджувальні тактильні смуги.
Нагадаємо, у квітні цього року Олександр Кубраков і Лілія Дабіжа підписали Протокол про внесення змін до Угоди між Урядами України та Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту. Ним передбачено спрощення контрольних процедур залізничного транзиту вантажів з пунктом відправлення та пунктом призначення Україна чи Молдова.
Також було домовлено про запровадження проїзду без зупинки територією України між пунктами пропуску «Фрікацей - Етулія» та «Рені - Джурджюлешть», що сприятиме збільшенню обсягу вантажів, які перевозяться залізницею.
Окрім цього, цієї весни було розпочато вантажоперевезення відновленою залізничною дільницею Березине – Басарабяска (Молдова).
ІЦ УАК за матеріалами Мінінфраструктури
agroconf.org