Щоб досягти успіхів у роботі, не обов’язково бути дипломованим спеціалістом. Важливим є бажання працювати, постійно навчатися й розвиватися, а головне — не боятися помилок, адже так найкраще здобувається досвід. Ці прості істини підтверджує діяльність АВ ТОВ «Агроцентр К» (Дніпропетровська обл.), засновники якого, будучи металургами за професією, змогли створити і виплекати успішний аграрний бізнес. Детальніше про це розповів співзасновник і директор підприємства Михайло Карпенко.
АВ ТОВ «Агроцентр К» — сімейний бізнес, який заснували трохи більше двадцяти років. Хоча досвіду роботи в аграрній царині ніхто не мав (спеціалізувалися переважно на металургії), це не завадило придбати птахофабрику та розпочати виробництво.
На початках свинарство не було пріоритетним, а, швидше, як підтримуюча діяльність. Працювали у закритому циклі з маточним поголів'ям до 600 свиноматок. Вирощували свиней за «радянськими» методами, тож і ефективність була відповідною. Проте згодом зрозуміли, що якщо й надалі хочемо розвивати цей напрям, тощо справи варто серйозно.
Зараз потужність свинокомплексу — 25 тис. гол. загального стада (у тому числі 1800 свиноматок), яке вирощують на двох виробничих майданчиках у різних районах області. Зокрема минулого року реалізували на забій трохи більше 4,5 тис. т живця. Тож за фінансовими результатами 2022-го року частка свинарства у структурі підприємства у сягнула 40%.
Господарство знаходиться у регіоні, наближеному до зони бойових дій. Хоча зараз ситуація відносно стабільна, на початку війни все було інакше — виникали труднощі із забезпеченням тварин якісним кормом (складно було придбати шроти та макуху, премікси тощо).
Про власний досвід розвитку господарства, подолання труднощів та перспективи для українського свинарства читайте у розмові з директором підприємства Михайлом Карпенком у рубриці «Фокус» журналу «Прибуткове свинарство: воєнний дайджест» № 3 (75), червень 2023 р.
Джерело: Pigua.info