Україна наступного місяця зможе довести експорт зернових та олійних з нинішніх 2 млн. тонн на місяць до 3 млн. тонн, а незабаром до 4,5 млн. тонн, проте необхідно субсидувати логістику, заявив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.
“Україна вже зараз може експортувати близько 2 млн тонн зернових і олійних щомісяця через порти Дунаю. Сподіваюся, наступного місяця у нас буде рекорд і ми побачимо цифру в 3 млн тонн. Також ми можемо експортувати зерно через інфраструктуру Європи за допомогою залізничних та автоперевезень. Це дозволяє Україні експортувати близько 3,5 млн тонн в місяць, і в найближчий час з покращенням експорт становитиме 4,5 млн тонн/щомісяця”, – сказав він у коментарі “Голос Америки”.
Горбачьов нагадав, що до війни тільки через порти Чорного моря Україна відвантажувала 7 млн. тонн зернових на місяць і, природно, ще “не досягла необхідних параметрів”.
Президент УЗА наголосив, що Україні вкрай важливо вирішити питання здешевлення логістики. “Якщо ми її (логістику – ІФ-У) не здешевимо для наших сільгоспвиробників, які працюють без будь-яких субсидій, вони можуть скоротити посівні площі наступного сезону. У такому разі проблеми не буде: Україна залишиться із зерном, а світ залишиться без українського зерна”, – зазначив Горбачьов.
На його думку, за неможливість експорту Україною зернових розвинені країни заплатять продовольчою інфляцією, а у тих, хто розвивається, не вистачить можливостей набувати “такі коштовності як кукурудза і пшениця”.
Горбачьов висловив упевненість, що міжнародне співтовариство “має знайти шляхи та механізм впливу на Росію, щоб не зупиняти зернову ініціативу і щоб Україна продовжила годувати світ”.
https://ru.interfax.com.ua