Аграрний тиждень. Україна
» » Україна розраховує на підтримку СОТ у відновленні українського аграрного експорту
» » Україна розраховує на підтримку СОТ у відновленні українського аграрного експорту

    Україна розраховує на підтримку СОТ у відновленні українського аграрного експорту


    Україна розраховує на підтримку СОТ у відновленні українського аграрного експорту

    На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з директором Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івеалою, яка перебувала з візитом у Києві.

    Він подякував СОТ за політичну підтримку та за допомогу у подоланні викликів, які генерує росія, провокуючи світову продовольчу кризу. Крім того, закликав посилити міжнародний тиск для відновлення зернової ініціативи.

    Денис Шмигаль також висловив сподівання на отримання допомоги СОТ у сфері гуманітарного розмінування.

    Нгозі Оконджо-Івеалу наголосила на важливості розблокування зернового коридору. Директор СОТ також високо оцінила українську програму підтримки малого та середнього бізнесу, що допомагає створити робочі місця в Україні.

    "Був радий почути, що Нгозі Оконджо-Івеала підтримує програму єРобота та готова допомогти із залученням коштів для фінансування грантів", - підсумував Шмигаль.

    Микола Сольський обговорив з директором СОТ питання світової продовольчої безпеки

    Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зустрівся з генеральним директором СОТ Нгозі Оконджо-Івеала.

    Сторони обговорили питання глобальної продовольчої безпеки, зокрема програму ООН World Food Programme (WFP), у рамках якої надається допомога українцям, що постраждали через збройну агресію росії. Також обговорили питання експорту української агропродукції.

    Микола Сольський повідомив, що завдяки сприятливим погодним умовам є підстави для позитивних змін прогнозу врожаю - до 76,7 млн тонн, що на 5% більше показника 2022 року.

    Нгозі Оконджо-Івеала висловила свою підтримку Україні та наголосила на важливості розблокування Чорноморського зернового коридору та розширенні експортних шляхів для української сільськогосподарської продукції. Вона подякувала за вклад, який робить Україна для підтримки глобальної продовольчої безпеки.

    Зі свого боку Микола Сольський подякував за підтримку та розуміння.



    Україна офіційно прийняла Угоду про субсидії у галузі рибальства в рамках СОТ

    У четвер, 17 серпня 2023 року, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль передав інструмент про прийняття Україною Угоди про субсидії у галузі рибальства Генеральному директору Світової організації торгівлі (СОТ) Д-ру Нгозі Оконджо-Івеалі. Таким чином Україна поповнила лави членів СОТ, які прийняли цю історичну Угоду, спрямовану на розвиток сталого рибальства.

    «Ратифікація цієї Угоди є прикладом відповідального ставлення України до виконання своїх міжнародних зобов’язань, розвитку багатосторонньої торговельної системи та забезпечення добробуту громадян. Для нас велика честь бути серед перших членів, які прийняли Угоду. Ми продовжимо вживати активні заходи для досягнення більш ефективної, екологічно сталої міжнародної торгівлі. Ми віримо, що цим ми спонукаємо решту членів СОТ, щоб Угода набрала чинності якомога скоріше», – заявила Перша віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

    Інструмент про прийняття Україною Угоди став 15-м таким документом, отриманим СОТ. Угода набуде чинності після її прийняття двома третинами членів СОТ. Наразі інструменти про прийняття передали такі члени СОТ: Беліз, Габон, ЄС (і 27 держав-членів), Ісландія, Канада, КНР, Нігерія, Перу, Сейшельські Острови, США, Сінгапур, ОАЕ, Швейцарія та Японія.

    «Я дуже рада офіційному приєднанню України до Угоди СОТ про субсидування рибальства перед обличчям надзвичайних викликів. Ця важлива віха підкреслює непохитну прихильність України багатосторонньому співробітництву та підтверджує її рішучу підтримку місії СОТ. Я закликаю інших членів СОТ наслідувати цей приклад, забезпечуючи ефективне виконання цієї новаторської угоди для збереження стійкості наших океанів», - заявила Нгозі Оконджо-Івеалі.

    Угода про субсидії у галузі рибальства була ухвалена на 12-й Конференції міністрів СОТ, що відбулась у швейцарському місті Женева 12-17 червня 2022 року. Цей договір встановлює нові обов’язкові багатосторонні правила для обмеження шкідливих рибальських субсидій, які є ключовим фактором значного виснаження світових рибних запасів. Крім того, у зазначеному документі визнаються особливі потреби країн, що розвиваються, та найменш розвинених країн, у зв’язку з чим створюється фонд для надання технічної допомоги та розвитку потенціалу, щоб допомогти їм у виконанні взятих на себе зобов’язань.

    Згідно з положеннями Угоди членам забороняється субсидування незаконного, непідзвітного та нерегульованого рибальства, надання субсидій для вилову виснажених запасів і підтримка рибальства за межами юрисдикції прибережної держави та за межами компетенції регіональних організацій з управління рибальством. Крім того, кожен член СОТ повинен виявляти належну стриманість під час надання субсидій суднам, які ходять не під його прапором, а також субсидій для вилову запасів риби, статус яких є невідомим.

    Також під час 12-ї Конференції міністрів члени СОТ домовилися вести подальші переговори з метою розробки правил щодо субсидій, які сприяють перелову та надмірним потужностям, а також положень спеціального та диференційного режиму, з тим щоб до 13-ї Конференції міністрів СОТ, яка відбудеться у лютому 2024 року у м. Абу-Дабі, Об’єднані Арабські Емірати, надати рекомендації щодо додаткових положень, які сприятимуть подальшому посиленню правил, встановлених Угодою.


    Україна запрошує СОТ долучитись до відновлення продовольчої безпеки у світі, - Юлія Свириденко

    Уряд пропонує залучити експертів Світової організації торгівлі до відновлення економіки, гуманітарного розмінування та розв'язання проблем продовольчої безпеки у світі. Про це йшла мова під час зустрічі Першої віце-прем'єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з Генеральним директором Світової організації торгівлі (СОТ) Д-ром Нгозі Оконджо-Івеалі.

    «Ми розуміємо, що Світова організація торгівлі - це не фінансова установа, але ми дуже сподіваємось на ваш досвід, вашу експертизу та ваші зв’язки у вирішенні деяких важливих для нашої країни питань. Україна зараз потребує не тільки грошей на відновлення інфраструктури, а й фінансування для підтримки приватного сектору економіки, у тому числі грантових програм для малого та середнього бізнесу, гуманітарного розмінування, а також консолідації країн-партнерів з метою розширення обсягів і доступності страхування воєнних ризиків приватних інвестицій в Україну. Ми розглядаємо приватний сектор як драйвер розвитку економіки, а отже приватні інвестиції допоможуть відновити Україну після війни. Будемо раді, якщо експерти Світової організації торгівлі допоможуть нам у цьому», – підкреслила Перша віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

    Під час розмови Юлія Свириденко також запросила СОТ долучитись до обговорення відновлення продовольчої безпеки у світі.

    За словами Нгозі Оконджо-Івеалі, інноваційність української економіки може стати перевагою й елементом економічного зростання. У першу чергу мова йде про галузі цифрової торгівлі та цифрових послуг, а також «зелені» технології.

    Д-р Нгозі Оконджо-Івеалі підкреслила, що Україна стає відповідальним членом міжнародної спільноти та співпраця з СОТ цьому підтвердження.


    Формула миру: Єрмак пропонує залучити СОТ до імплементації пункту про продовольчу безпеку

    За дорученням Президента України Володимира Зеленського керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів зустріч із Генеральним директором Світової організації торгівлі доктором Нгозі Оконджо-Івеала.

    Основною темою зустрічі став захист вільної торгівлі, зокрема в регіоні Чорного моря, яка опинилася під загрозою через агресію росії проти України.

    Керівник Офісу Президента акцентував увагу на цілеспрямованому нищенні росією транспортної й аграрної інфраструктури України та блокаді українських портів, до якої росія вдається задля порушення товарних потоків, передусім постачання української агропродукції, та з метою продовольчого шантажу.

    «росія своїми діями створює безпосередню загрозу продовольчій безпеці та порушує свободу торгівлі, зокрема в Чорному морі», – наголосив Андрій Єрмак.

    У цьому контексті він запропонував розглянути можливість залучення Світової організації торгівлі до імплементації другого пункту Української формули миру, що має назву «Продовольча безпека».

    «Ваш особистий авторитет і вплив СОТ на міжнародну торгівлю може відіграти важливу роль в імплементації пункту Формули миру щодо продовольчої безпеки. Це не лише про відновлення міжнародного права та вільної торгівлі, але й про стабілізацію цін на світовому ринку та доступ найбідніших країн до постачання агропродукції, у якому вплив України дуже суттєвий», – підкреслив керівник Офісу.

    Співрозмовники домовилися докладати зусиль для відновлення повноцінного експорту з України, зміцнення продовольчої безпеки у світі, зокрема через гуманітарну ініціативу «Зерно з України», посилення ролі СОТ у відновленні миру в Україні, а також подолання бідності та голоду у світі.

    ІЦ УАК

    agroconf.org





    Схожі новини
  • Денис Шмигаль: Конференція з відновлення демонструє непохитну світову підтримку України
  • Україна через війну втратила 3,5 мільйона робочих місць
  • Денис Шмигаль: Очікуємо на продовження безмитної торгівлі з ЄС до кінця 2024 року
  • Україна та Швеція посилюватимуть співпрацю у сфері енергетики, екології та кібербезпеки
  • Україна повинна застосовувати найкращі наукові технології та процеси переробки в АПК, — Денис Шмигаль

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Україна розраховує на підтримку СОТ у відновленні українського аграрного експорту


Україна розраховує на підтримку СОТ у відновленні українського аграрного експорту

На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з директором Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івеалою, яка перебувала з візитом у Києві.

Він подякував СОТ за політичну підтримку та за допомогу у подоланні викликів, які генерує росія, провокуючи світову продовольчу кризу. Крім того, закликав посилити міжнародний тиск для відновлення зернової ініціативи.

Денис Шмигаль також висловив сподівання на отримання допомоги СОТ у сфері гуманітарного розмінування.

Нгозі Оконджо-Івеалу наголосила на важливості розблокування зернового коридору. Директор СОТ також високо оцінила українську програму підтримки малого та середнього бізнесу, що допомагає створити робочі місця в Україні.

"Був радий почути, що Нгозі Оконджо-Івеала підтримує програму єРобота та готова допомогти із залученням коштів для фінансування грантів", - підсумував Шмигаль.

Микола Сольський обговорив з директором СОТ питання світової продовольчої безпеки

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зустрівся з генеральним директором СОТ Нгозі Оконджо-Івеала.

Сторони обговорили питання глобальної продовольчої безпеки, зокрема програму ООН World Food Programme (WFP), у рамках якої надається допомога українцям, що постраждали через збройну агресію росії. Також обговорили питання експорту української агропродукції.

Микола Сольський повідомив, що завдяки сприятливим погодним умовам є підстави для позитивних змін прогнозу врожаю - до 76,7 млн тонн, що на 5% більше показника 2022 року.

Нгозі Оконджо-Івеала висловила свою підтримку Україні та наголосила на важливості розблокування Чорноморського зернового коридору та розширенні експортних шляхів для української сільськогосподарської продукції. Вона подякувала за вклад, який робить Україна для підтримки глобальної продовольчої безпеки.

Зі свого боку Микола Сольський подякував за підтримку та розуміння.



Україна офіційно прийняла Угоду про субсидії у галузі рибальства в рамках СОТ

У четвер, 17 серпня 2023 року, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль передав інструмент про прийняття Україною Угоди про субсидії у галузі рибальства Генеральному директору Світової організації торгівлі (СОТ) Д-ру Нгозі Оконджо-Івеалі. Таким чином Україна поповнила лави членів СОТ, які прийняли цю історичну Угоду, спрямовану на розвиток сталого рибальства.

«Ратифікація цієї Угоди є прикладом відповідального ставлення України до виконання своїх міжнародних зобов’язань, розвитку багатосторонньої торговельної системи та забезпечення добробуту громадян. Для нас велика честь бути серед перших членів, які прийняли Угоду. Ми продовжимо вживати активні заходи для досягнення більш ефективної, екологічно сталої міжнародної торгівлі. Ми віримо, що цим ми спонукаємо решту членів СОТ, щоб Угода набрала чинності якомога скоріше», – заявила Перша віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Інструмент про прийняття Україною Угоди став 15-м таким документом, отриманим СОТ. Угода набуде чинності після її прийняття двома третинами членів СОТ. Наразі інструменти про прийняття передали такі члени СОТ: Беліз, Габон, ЄС (і 27 держав-членів), Ісландія, Канада, КНР, Нігерія, Перу, Сейшельські Острови, США, Сінгапур, ОАЕ, Швейцарія та Японія.

«Я дуже рада офіційному приєднанню України до Угоди СОТ про субсидування рибальства перед обличчям надзвичайних викликів. Ця важлива віха підкреслює непохитну прихильність України багатосторонньому співробітництву та підтверджує її рішучу підтримку місії СОТ. Я закликаю інших членів СОТ наслідувати цей приклад, забезпечуючи ефективне виконання цієї новаторської угоди для збереження стійкості наших океанів», - заявила Нгозі Оконджо-Івеалі.

Угода про субсидії у галузі рибальства була ухвалена на 12-й Конференції міністрів СОТ, що відбулась у швейцарському місті Женева 12-17 червня 2022 року. Цей договір встановлює нові обов’язкові багатосторонні правила для обмеження шкідливих рибальських субсидій, які є ключовим фактором значного виснаження світових рибних запасів. Крім того, у зазначеному документі визнаються особливі потреби країн, що розвиваються, та найменш розвинених країн, у зв’язку з чим створюється фонд для надання технічної допомоги та розвитку потенціалу, щоб допомогти їм у виконанні взятих на себе зобов’язань.

Згідно з положеннями Угоди членам забороняється субсидування незаконного, непідзвітного та нерегульованого рибальства, надання субсидій для вилову виснажених запасів і підтримка рибальства за межами юрисдикції прибережної держави та за межами компетенції регіональних організацій з управління рибальством. Крім того, кожен член СОТ повинен виявляти належну стриманість під час надання субсидій суднам, які ходять не під його прапором, а також субсидій для вилову запасів риби, статус яких є невідомим.

Також під час 12-ї Конференції міністрів члени СОТ домовилися вести подальші переговори з метою розробки правил щодо субсидій, які сприяють перелову та надмірним потужностям, а також положень спеціального та диференційного режиму, з тим щоб до 13-ї Конференції міністрів СОТ, яка відбудеться у лютому 2024 року у м. Абу-Дабі, Об’єднані Арабські Емірати, надати рекомендації щодо додаткових положень, які сприятимуть подальшому посиленню правил, встановлених Угодою.


Україна запрошує СОТ долучитись до відновлення продовольчої безпеки у світі, - Юлія Свириденко

Уряд пропонує залучити експертів Світової організації торгівлі до відновлення економіки, гуманітарного розмінування та розв'язання проблем продовольчої безпеки у світі. Про це йшла мова під час зустрічі Першої віце-прем'єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з Генеральним директором Світової організації торгівлі (СОТ) Д-ром Нгозі Оконджо-Івеалі.

«Ми розуміємо, що Світова організація торгівлі - це не фінансова установа, але ми дуже сподіваємось на ваш досвід, вашу експертизу та ваші зв’язки у вирішенні деяких важливих для нашої країни питань. Україна зараз потребує не тільки грошей на відновлення інфраструктури, а й фінансування для підтримки приватного сектору економіки, у тому числі грантових програм для малого та середнього бізнесу, гуманітарного розмінування, а також консолідації країн-партнерів з метою розширення обсягів і доступності страхування воєнних ризиків приватних інвестицій в Україну. Ми розглядаємо приватний сектор як драйвер розвитку економіки, а отже приватні інвестиції допоможуть відновити Україну після війни. Будемо раді, якщо експерти Світової організації торгівлі допоможуть нам у цьому», – підкреслила Перша віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Під час розмови Юлія Свириденко також запросила СОТ долучитись до обговорення відновлення продовольчої безпеки у світі.

За словами Нгозі Оконджо-Івеалі, інноваційність української економіки може стати перевагою й елементом економічного зростання. У першу чергу мова йде про галузі цифрової торгівлі та цифрових послуг, а також «зелені» технології.

Д-р Нгозі Оконджо-Івеалі підкреслила, що Україна стає відповідальним членом міжнародної спільноти та співпраця з СОТ цьому підтвердження.


Формула миру: Єрмак пропонує залучити СОТ до імплементації пункту про продовольчу безпеку

За дорученням Президента України Володимира Зеленського керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів зустріч із Генеральним директором Світової організації торгівлі доктором Нгозі Оконджо-Івеала.

Основною темою зустрічі став захист вільної торгівлі, зокрема в регіоні Чорного моря, яка опинилася під загрозою через агресію росії проти України.

Керівник Офісу Президента акцентував увагу на цілеспрямованому нищенні росією транспортної й аграрної інфраструктури України та блокаді українських портів, до якої росія вдається задля порушення товарних потоків, передусім постачання української агропродукції, та з метою продовольчого шантажу.

«росія своїми діями створює безпосередню загрозу продовольчій безпеці та порушує свободу торгівлі, зокрема в Чорному морі», – наголосив Андрій Єрмак.

У цьому контексті він запропонував розглянути можливість залучення Світової організації торгівлі до імплементації другого пункту Української формули миру, що має назву «Продовольча безпека».

«Ваш особистий авторитет і вплив СОТ на міжнародну торгівлю може відіграти важливу роль в імплементації пункту Формули миру щодо продовольчої безпеки. Це не лише про відновлення міжнародного права та вільної торгівлі, але й про стабілізацію цін на світовому ринку та доступ найбідніших країн до постачання агропродукції, у якому вплив України дуже суттєвий», – підкреслив керівник Офісу.

Співрозмовники домовилися докладати зусиль для відновлення повноцінного експорту з України, зміцнення продовольчої безпеки у світі, зокрема через гуманітарну ініціативу «Зерно з України», посилення ролі СОТ у відновленні миру в Україні, а також подолання бідності та голоду у світі.

ІЦ УАК

agroconf.org





Схожі новини
  • Денис Шмигаль: Конференція з відновлення демонструє непохитну світову підтримку України
  • Україна через війну втратила 3,5 мільйона робочих місць
  • Денис Шмигаль: Очікуємо на продовження безмитної торгівлі з ЄС до кінця 2024 року
  • Україна та Швеція посилюватимуть співпрацю у сфері енергетики, екології та кібербезпеки
  • Україна повинна застосовувати найкращі наукові технології та процеси переробки в АПК, — Денис Шмигаль

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.