На виконання доручення Президента України Володимира Зеленського керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак обговорив із представниками іноземних дипломатичних установ імплементацію Української формули миру, зокрема пункту “Продовольча безпека”.
Участь у зустрічі також взяли Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик, представники Уряду та дипломатичного корпусу.
Денис Башлик наголосив, що повномасштабне вторгнення показало яку роль Україна грає у забезпеченні продовольчої безпеки усього світу. У березні 2022 року продовольчий індекс цін сягнув свого максимуму, адже ринок реагує на кожну терористичну дію збоку рф.
«Останні атаки рф на портову інфраструктуру в Одесі та інших українських портах – мають пряме відображення на соціальній і політичній стабільності, світових продовольчих цінах, що безпосередньо впливає на продовольчу безпеку. І що не дивно, якщо проаналізувати факти, найбільше від цього страждають країни Глобального Півдня», – відзначив Денис Башлик.
Як повідомив зі свого боку керівник Офісу Президента, лише в Африці 32 держави залежать від експорту українського зерна. Тому Україна готова продовжувати ініціативу Grain from Ukraine, що передбачає постачання зернових найбільш уразливим країнам Африканського континенту, але росія заблокувала постачання продовольства з Чорноморського регіону до інших країн, а також руйнує своїми ракетними атаками українські зернові термінали та портову інфраструктуру й таким чином використовує зброю для шантажу інших держав можливою продовольчою кризою.
«Ми прагнемо створити інструменти, які можна застосувати в будь-якому потенційному збройному конфлікті чи війні. Кожна країна світу може зробити свій внесок у Формулу миру. Тому ми постійно запрошуємо нових учасників», – акцентував Андрій Єрмак.
За його словами, спільні напрацювання робочих груп стануть основою для подальшої роботи в межах майбутньої – третьої – зустрічі на рівні радників із питань національної безпеки. А напрацьовані під час цих консультацій рішення будуть винесені на розгляд лідерів країн та урядів на Глобальному саміті миру. Також передбачаються тематичні саміти.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org