На виконання доручення Президента України Володимира Зеленського керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак обговорив із представниками іноземних дипломатичних установ імплементацію Української формули миру, зокрема пункту “Продовольча безпека”.
Участь у зустрічі також взяли Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик, представники Уряду та дипломатичного корпусу.
Денис Башлик наголосив, що повномасштабне вторгнення показало яку роль Україна грає у забезпеченні продовольчої безпеки усього світу. У березні 2022 року продовольчий індекс цін сягнув свого максимуму, адже ринок реагує на кожну терористичну дію збоку рф.
«Останні атаки рф на портову інфраструктуру в Одесі та інших українських портах – мають пряме відображення на соціальній і політичній стабільності, світових продовольчих цінах, що безпосередньо впливає на продовольчу безпеку. І що не дивно, якщо проаналізувати факти, найбільше від цього страждають країни Глобального Півдня», – відзначив Денис Башлик.
Як повідомив зі свого боку керівник Офісу Президента, лише в Африці 32 держави залежать від експорту українського зерна. Тому Україна готова продовжувати ініціативу Grain from Ukraine, що передбачає постачання зернових найбільш уразливим країнам Африканського континенту, але росія заблокувала постачання продовольства з Чорноморського регіону до інших країн, а також руйнує своїми ракетними атаками українські зернові термінали та портову інфраструктуру й таким чином використовує зброю для шантажу інших держав можливою продовольчою кризою.
«Ми прагнемо створити інструменти, які можна застосувати в будь-якому потенційному збройному конфлікті чи війні. Кожна країна світу може зробити свій внесок у Формулу миру. Тому ми постійно запрошуємо нових учасників», – акцентував Андрій Єрмак.
За його словами, спільні напрацювання робочих груп стануть основою для подальшої роботи в межах майбутньої – третьої – зустрічі на рівні радників із питань національної безпеки. А напрацьовані під час цих консультацій рішення будуть винесені на розгляд лідерів країн та урядів на Глобальному саміті миру. Також передбачаються тематичні саміти.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше