У фокусі свіжого номера — перспективи українського свинарства, кращі практики підвищення ефективності годівлі та статусу здоров’я стада.
На сторінках жовтневого випуску журналу «Прибуткове свинарство: воєнний дайджест» зможете прочитати про:
Який наразі стан свинарства в Україні, які виклики і подальші напрями роботи у галузі, обговорили під час Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство» – 2023. Своїм баченням у ході події поділилися Тарас Висоцький, Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України; Оксана Юрченко, Президент Асоціації «Свинарі України»; Олександра Бондарська, керівник аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України»; Родіон Рибчинський, експерт зернового сектору ФАО ООН, директор Спілки «Борошномели України». Детальніше — у рубриці «Фокус».
У свинарстві в Україні, за наявної сировинної бази, склалася відносно універсальна типова програма годівлі свиней, основними елементами якої є кукурудза, пшениця/ячмінь і білкові складові. Враховуючи динамічну ситуацію на ринку кормових інгредієнтів, корисним є постійне дослідження ринку та пошук вигідніших альтернатив «класичним» складникам кормів. Про те, які інгредієнти-«замінники» можуть підтримувати продуктивність тварин і зменшувати витрати на годівлю — читайте у матеріалі «Підвищення ефективності годівлі: альтернативні джерела».
Зазвичай в осінньо-зимовий період у свиней загострюються респіраторні захворювання. Їх можуть спричиняти як віруси чи бактерії, так і фактори утримання. Детальніше про найпоширеніші збудники хвороб респіраторного комплексу, методи їх діагностики і лікування читайте у статті за матеріалами доповіді Джастіна Брауна «Респіраторні захворювання свиней».
Ще більше цікавого та корисного у серпневому випуску журналу «Прибуткове свинарство: воєнний дайджест» № 5 (77), жовтень 2023 р.
Джерело: Pigua.info