Аграрний тиждень. Україна
» » Україна стала повноцінною учасницею програми ЄС «Механізм Сполучення Європи»
» » Україна стала повноцінною учасницею програми ЄС «Механізм Сполучення Європи»

Україна стала повноцінною учасницею програми ЄС «Механізм Сполучення Європи»


Україна стала повноцінною учасницею програми ЄС «Механізм Сполучення Європи»

Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом про участь у програмі. Сама угода була підписана у червні цього року у Львові в рамках зустрічі Віце-прем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова з Єврокомісаром з питань транспорту Адіною Велян.

Програма «Механізм Сполучення Європи» (Connecting Europe Facility, CEF) функціонує в межах ініціативи «Шляхи солідарності». Реалізація програми сприятиме покращенню транспортного сполучення України з ЄС і налагодженню експорту з України до країн Європи в цілому. Вона дозволить залучати фінансування ЄС для підтримки розвитку транс’європейських мереж транспорту, енергетики та цифрових послуг.

Як країна-учасниця, Україна тепер також може подавати заявки за проектами для грантової підтримки від Європейської Комісії (у розмірі 50% від вартості проектів). Особливий акцент робиться на реалізації вже схвалених Європейською Комісією інфраструктурних проектів з модернізації залізничних та автомобільних пунктів пропуску через державний кордон із Польщею, Румунією, Угорщиною та Словаччиною.

Йдеться про наступні пункти пропуску:Мостиська – МедикаЯгодин – ДорогуськРава Руська – ГребеннеКраківець – КорчоваЧоп – Чієрна-над-ТисоюБатєво – ЕперьєшкеЧоп – ЗахоньЛужанка – БерегшураньПорубне – СіретВадул-Сірет – Вікшані.

Загальна сума гранту на модернізацію всіх пунктів пропуску складає понад €82 мільйони.

ІЦ УАК за матеріалами Мінінфраструктури

agroconf.org

Схожі новини
  • Україна вперше зможе подавати заявки на інфраструктурні проекти у рамках програми CEF на рівні із членами ЄС
  • Експорт зерна: порти Балтії треба інтегрувати до європейської залізничної інфраструктури – УЗ
  • Україна разом із ЄС працюватиме над інфраструктурним розвитком Дунаю - Кубраков
  • Верховна Рада України ратифікувала Угоду про участь України в програмі ЄС “Fiscalis” для співробітництва в податковій сфері
  • Україна за сприяння Єврокомісії модернізуватиме пункти пропуску

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.