Данія, яка взяла шевство над відбудовою Миколаєва та області, планує допомагати даному регіону не тільки з відновленням житла, критичної інфраструктури та бізнесу. У перспективі — підтримка колись ключової для Миколаєва сфери суднобудування.
Про це в інтерв'ю Економічній правді розповів посол Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен.
«Ведемо діалог з Університетом кораблебудування імені адмірала Макарова, адже кораблебудування – це частина ДНК Миколаєва. ВНЗ сильно пошкоджений, але будівля структурно міцна, її можна відбудувати. Відновлення роботи закладу поверне молодь, а також, сподіваємося, іноземних студентів. Раніше це було суттєвим джерелом доходу, тому що вони платили за навчання», - ділиться планами пан посол.
Олє Егберг Міккельсен також розповідає, що у Данії є бачення, що миколаївські суднобудівні заводи можуть бути модернізовані та конкурентоспроможні на міжнародному рівні:
«Вони можуть конкурувати з корабельнями Польщі, Кореї, Китаю і ми не бачимо причин, чому б їм цього не робити. У вас є хороші спеціалісти, зварювальники, сильні традиції. Звичайно, зараз це складно через військову ситуацію. Порт заблокований, не можна вводити та виводити судна, але згодом, сподіваюся, місто знову стане містом суднобудівників. Думаю, тут є величезний потенціал. Данські компанії готові допомогти в цьому».
Посол Данії зазначає, що їх країна більше не будує кораблі, адже це занадто дорого, але в них є військово-морські конструкторські бюро, морські інженери та сильні традиції судноплавства.
«Близько 10% світової торгівлі здійснюються данськими суднами. Тож ми бачимо багато можливостей для співпраці, для взаємодії, яка була б взаємовигідною. У світі багато українських моряків, тому вже зараз є точки дотику. Ми розглядаємо наше партнерство з Миколаєвом як таке, що може стимулювати та повернути суднобудівну традицію до міста», - резюмує Олє Егберг Міккельсен.
У цьому ж інтерв'ю посол королівства розповів про концепцію розвитку Миколаєва як маленької Данії на Чорному морі.
ІЦ УАК за матеріалами Миколаївської міської ради
agroconf.org
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше