5 грудня "НІБУЛОН" відсвяткував 32 роки із дня заснування підприємства.
За словами СЕО "НІБУЛОНу", після двох років війни компанія зазнала значних збитків і фактично постала перед вибором: банкрутство або докорінні зміни. Компанія обрала зміни.
Першим кроком на цьому шляху було забезпечення фізичної безпеки наших співробітників.
Також значну увагу було приділено проекту розбудови нового перевантажувального термінала в Ізмаїлі.
Процес змін не оминув і залучення інформаційних технологій. Для забезпечення доступу до даних у режимі реального часу, ефективних бізнес-процесів і сучасного середовища взаємодії було започатковано проект цифрової трансформації. Відбулося оновлення ІТ-інфраструктури та реструктуризація ІТ-служби. Так, було виокремлено компанію «НІБУЛОН Діджитал», яка отримала статус резидента Дія.City. Вона надаватиме послуги підприємствам «НІБУЛОНу», а також іншим компаніям на ринку елеваторних послуг. Компанія планує незабаром монетизувати внутрішню експертизу з автоматизації роботи елеваторних комплексів і вийти з пропозицією нового продукту на ринок. Крім цього втілено ще ряд змін в ІТ-сфері: оновлено ЕRP-систему впроваджено нові цифрові рішення, як-от портал тендерних торгів і новий ел. документообіг, створено власні сервіси, як-от «Кабінет постачальника» для цифровізації закупівель агропродукції чи чат-бот для ел. реєстрації автотранспорту.
"НІБУЛОН" отримав також довіру та підтримку кредиторів. Попри збитки 2022 р., які перевищили 416 млн дол. США й те, що сьогодні працює лише 32% активів компанії, значна частина кредитного портфеля «НІБУЛОНу», який був залучений для будівництва компанії, вже реструктуризована на довгострокових умовах.
Наступний рік – рік реалізації розроблених стратегій. У планах - досягнення більшої ефективності за всіма напрямами та комплексна модернізація підприємства. Це дасть змогу працівникам отримувати вищу заробітну плату, а підприємству – посилити конкурентоспроможність як власну, так і галузі на глобальному ринку.
Перші кроки вже зроблено. Так, результати реформи агровиробництва, яка стартувала цьогоріч, красномовно демонструють, що за умов використання сучасних підходів у комплексі можна досягти прибутковості агровиробництва навіть під час блокування експорту та збільшення логістичних витрат.
У межах реформи компанією також переглянуто технологію обробки ґрунту у бік більш ощадної та сталої, упроваджено автоматизацію, стабілізовано відносини з орендодавцями та земельний банк. Так, цього року «НІБУЛОНом» виплачено орендну плату за землю, яка не оброблялась під час війни, та подовжено терміни дії договорів із власниками земельних ділянок.
Більш ніж 4 тис. га землі у Миколаївській області повернуто в економіку новоствореним напрямом гуманітарного розмінування. А незабаром, завдяки підтримці DEG Impulse gGmbH, холдинг матиме 4 потужні машини для розмінування, які дозволять значно пришвидшити темпи виконання робіт і рівень безпеки для саперів. Це дасть змогу не тільки очистити власний земельний банк, але й надавати послуги всім охочим.
Подальші кроки передбачають інвестиції у розмірі до 20 млн дол. США у сучасну сільськогосподарську техніку. "НІБУЛОН" робить ставку на перевірених європейських виробників, таких як CLAAS, HORSHCH, HARDI, BEDNAR та інші. З оновленням парку техніки компанії допомагає Експортно-інвестиційний фонд Данії (EIFO).
Модернізація торкнулась також напряму логістики компанії. Загальний обсяг інвестицій склав майже 14 млн дол. США та включав оновлення автопарку та розвиток портової інфраструктури.
А саме з огляду на переорієнтацію ланцюгів експорту під час війни та повну втрату річкової навігації «НІБУЛОН» збільшив частку транспортування збіжжя вантажним автотранспортом. На підтримку обраного курсу компанія інвестувала у придбання 74 нових вантажівок Scania, причепів STAS, а також нових бензовозів і цистерн, які посилять її конкурентну перевагу в логістиці.
Портову інфраструктуру філії «Бессарабська» було посилено двома новими перевантажувачами LIEBHERR, які дозволять додатково перевантажувати до 1000 тонн збіжжя на годину та будуть використані в інших логістичних моделях компанії.
Залізничний парк «НІБУЛОНу» також було поповнено. Проект USAID «Економічна підтримка України» закупив для компанії 50 сучасних вагонів-хоперів, побудованих на ДМЗ «Карпати».
На черзі – модернізація елеваторного напряму на загальну суму до 12 млн дол. США. У її межах компанія переглянула модель управління мережею та запровадила кластери для підвищення ефективності врядування. Основний обсяг інвестицій буде спрямовано на будівництво нового елеватора на філії «Хмільник», реконструкцію АК «Врадіївський» і ТОВ «Колосівський елеватор». Крім того, заплановано вдосконалення автоматизованої системи управління елеваторними комплексами силами «НІБУЛОН Діджитал». На базі наявної системи буде створено нове програмне SCADA-рішення для забезпечення безперервного, прозорого та контрольованого технологічного процесу. Це дозволить отримувати дані в режимі реального часу, заощаджувати ресурси, збільшити продуктивність персоналу та відповідно їхню заробітну плату.
Повне звернення власника компанії "НІБУЛОН" читайте за посиланням
ІЦ УАК за матеріалами прес-служби "НІБУЛОНу"
agroconf.org