Вона приходить пізно вночі, витягує кролів із кліток і висмоктує з їхньої шиї кров. Селяни стверджують, що чупакабра знищила вухастих у кожному десятому господарстві. Що це не собака, а якась невідома тварина, селяни не сумніваються.
«Невідома тварина не бігає, а скаче на задніх лапах, як кенгуру», - стверджують селяни. Показують фотографії зі слідами на снігу - по 20 см завдовжки. «А відстань між слідами може досягати 1,5-2 метрів. При цьому передня лапка маленька», - розповідає Марія Крук із села Бовшів. У неї за ніч вампір перегриз горло восьми вуханям. Одного тільки залишив живим.
Аж ось звіра-мутанта сфотографував мешканець села Креховичі Рожнятівського району Івано-Франківської області Володимир Ликтей.
«Ми живемо в урочищі Новий Лапшин. Тут – новобудови, тому кожен має на подвір’ї одного чи двох собак. Вони вночі не прив’язані», - розповідає пан Володимир.
Чудо-звіра притягнула на подвір’я у вівторок зранку сусідська вівчарка. Чоловік подумав, що то маленьке козеня. Коли підійшов ближче, жахнувся: на тілі звіра не було шерстяного покрову, багато свіжих укусів, ще не засохла кров, задня частина відгризена. На довгих передніх лапах побачив залишки шерсті. Вона була якогось сіро-коричневого відтінку. З пащі стирчали чотири величезні клики.
Володимир разом із сусідом Василем Мельником загорнули тварюку у целофан і закопали на полі, щоб собаки не порозтягували. Та цікавість взяла гору над страхом, і на другий день чоловіки покликали лісників і відкопали звіра.
На думку колишнього лісничого місцевого лісгоспу Ілька Зорія, на вовка звір не схожий, бо вовк здоровіший, лисиця ж - нижча й руда, а тут шерсть брудна, довга шия, а головне, гострі великі ікла.
Єгері стверджують, що чупакабра - це звичайна лисиця, тільки облисіла. А от колишній зоотехнік Надія Качала з Рогатинського району переконана, що це звичайні єнотоподібні собаки, які через стан навколишнього природного середовища і викликані цим хвороби придбали новий і доволі дивний зовнішній вигляд.
Нагадаємо, в 2009 році повідомлялося, що чупакабра тримає в страху майже всю Західну Україну. Вона пройшлася сільськими подвір'ями в кількох областях. У червні 2010-го звіра бачили в Центральній Україні - в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області. Полюючи, тварина розгинала товсті прути ґрат кролятника або курника, душила курей і кролів, висмоктуючи їхню кров.
Пошуки загадкової чупакабри, яка нападає на кролів, домашню птицю, а іноді й на людей, велися в Рівненській, Львівській, Чернігівській, Київській і Тернопільській областях.
Олександра ЛІСКОНОГ