Відбудова зруйнованого житлового фонду, заохочення банків до участі у державних програмах та активне кредитування малого та середнього бізнесу, збільшення довіри до державних інституцій і банківської сфери – ці та інші теми обговорили Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко із представниками українських і міжнародних банків 14 грудня. Участь у заході також взяли заступниця Міністра економіки Надія Бігун, заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, голова правління «Українська фінансова житлова компанія» Євген Мецгер.
«Створюючи державні програми, ми намагаємось максимально заохотити до участі в них банки. Співпрацюючи з державою, банки отримують ринковий дохід, надійного позичальника й уникають надмірних ризиків. Водночас, ми спостерігаємо низьку активність через ризики війни, тому важливим завданням Уряду є заохочення банків до більш широкої підтримки бізнесу через кредитування, в тому числі за державними програмами єОселя та «5-7-9%», - зазначила Юлія Свириденко.
Питання відбудови зруйнованого житлового фонду та забезпечення людей власним житлом – один із пріоритетів Уряду та ключовий фактор повернення в Україну громадян, які виїхали за кордон. Залучення інвестицій у розвиток будівельної галузі, зокрема у первинний ринок, дадуть мультиплікативний ефект для економіки України. Підтримка державної програми єОселя широким колом банків дозволить збільшити кількість виданих іпотечних кредитів, що стимулюватиме галузь житлового будівництва, створення нових робочих місць і сплату податків у державний бюджет.
«Ми завжди враховуємо економічні інтереси банків-партнерів і їхню роль в економічному розвитку країни. Уряд готовий дослухатись до кожної пропозиції, будувати діалог і розділяти ризики. В сучасних реаліях війни, ми маємо розуміти, що наша безпека й оборона забезпечуються податками з бізнесу. Широкий доступ бізнесу до фінансування, активне кредитування банками є нашим з вами викликом уже сьогодні. Програма «5-7-9%» буде модернізована з фокусом на сфери, де буде максимальне зростання», - підкреслила Юлія Свириденко.
Зокрема, переробна галузь, військово-промисловий комплекс, енергоефективність, гуманітарне розмінування, розвиток українського виробництва та відновлення економічної активності деокупованих територій – у пріоритеті держави. Пропозиції, напрацьовані під час заходу, будуть використані при формуванні системних рішень для ефективного розвитку галузей економіки.
Читайте також: Щоб прискорити економічне зростання, маємо створити умови для залучення інвестицій і розширити можливості вітчизняного експорту, - Юлія Свириденко
Україна отримала грант в обсязі 50 млн євро від KfW в рамках Програми «Доступні кредити 5-7-9%», - Мінфін
Світовий банк виділяє Україні додаткові 1,34 мільярда доларів, - Прем'єр-міністр
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки
agroconf.org