Через повномасштабне вторгнення понад 5 мільйонів гектарів орних земель в Україні наразі не використовується, а шкода, завдана українським ґрунтам, становить понад 900 млрд гривень.
Про це в Укрінформі під час круглого столу на тему: «Екологічна безпека України: національний та міжнародний вимір» повідомив консультант із земельних питань Академії аграрних наук України Анатолій Разгон.
«Через війну Україна втратила 19,3% посівних площ, понад 5 млн га орних земель сьогодні не використовується. Це ті території, які сьогодні понівечені війною. За оцінками Міндовкілля, через війну ґрунтам завдано збитків на понад 900 млрд грн», - зазначив Разгон.
За його словами, станом на 2023 рік площа деградованих сільськогосподарських угідь може оцінюватися у 10-15 млн га. Враховуючи кліматичні зміни, під загрозою деградації перебуває більш ніж половина таких земель. Якщо не вжити відповідних заходів, ці землі опиняться у зоні ризику і з часом будуть виведені з обробітку.
«Цілком очевидно, що після завершення війни, без вжиття надзвичайних заходів на державному рівні та підтримки міжнародної спільноти, Україна може на роки втратити третину посівних площ - 10-12 млн га. Це 30-35 млн тонн зерна, які можуть забезпечити продовольством значну частинку жителів планети», - наголосив експерт.
Нагадаємо, станом на вересень 2023 року прямі й опосередковані збитки українських аграріїв через війну перевищили 40 мільярдів доларів США.
Як повідомлялося раніше, Литва презентувала Україні оновлену концепцію «Коаліції з розмінування». До протимінної коаліції, очолюваної Литвою, наразі мають намір приєднатися 22 країни, зокрема Японія.
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу
agroconf.org
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше