Відновлення експорту української агропродукції через глибоководні порти зменшує попит на її перевезення наземними шляхами через країни ЄС.
Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, пише Delo.ua.
Через це варто сподіватися, що у 2024 році зменшиться кількість торгових суперечок між Україною та її європейськими сусідами навколо перевезень зерна, зазначив міністр.
Сольський відмітив позитивну динаміку експорту агропродукції з України, починаючи з жовтня 2023 року.
«Через це у нас змінився пріоритет на морські перевезення. Вам кожен учасник ринку зараз скаже, що ціни на доставку сільгосппродукції в морських портах України для 90% аграріїв вигідніші, ніж якщо везти через західний наземний кордон», — додав він.
За його словами, навіть якби європейські сусіди завтра скасували введені обмеження по зерну, то не факт, що зерно з України одразу поїхало б через наземний кордон — «хіба що від фермерів з західних прикордонних регіонів, які ще не встигли продати врожай». Для всіх інших аграріїв зараз вигідні саме українські морські порти.
Сольський додав, що українська сторона з розумінням ставиться до обмежень країн ЄС, оскільки в умовах повномасштабної війни з рф логістична ситуація може в будь-який момент змінитися.
«Саме через військову невизначеність наш діалог проходить дуже обережно, і тому різких спрощень режиму торгівлі не буде. Тому ми з розумінням ставимося до обставин у наших європейських партнерів, але просимо враховувати й наші, ми готові до дискусії. Така риторика здається мені найбільш правильною», — підсумував міністр.
ІЦ УАК за матеріалами Latifundist
agroconf.org