Мінсільгосп Литви відкинув звинувачення, що ніби через їхню країну здійснюється експортний транзит українського зерна до Польщі.
Про це повідомляє Delfi з посиланням на заяву відомства.
«Звинувачення в тому, що українське зерно, яке проходить через Литву, експортується до Польщі як литовське, необґрунтовані», - зазначили у Мінсільгоспі.
Стосовно акції польських фермерів на кордоні з Литвою зазначається, що загальний транспортний потік блокуватися не буде.
«Усі транспортні засоби, що прибувають з Литви, просуватимуться звичайною смугою руху. Вся великовантажна/вантажна техніка буде направлена на майданчик/рукав з правого боку, перевірятимуться документи на вантаж, що перевозиться зазначеними транспортними засобами», - йдеться у коментарі міністерства.
Уточнюється, що акція протесту польських фермерів на кордоні з Литвою запланована на п'ятницю об 11:00. Опівдні її організатори проведуть прес-конференцію.
Як повідомляє литовський мовник LRT, частково блокуватиметься прикордонний перехід «Будзисько – Калварія». Акція триватиме з 1 березня протягом тижня. Спочатку планувалося організувати повну блокаду прикордонного пункту, але вдалося домовитися, що вона буде лише частковою.
У четвер, ввечері представник польських фермерів Кароль Печинський після зустрічі з прем'єр-міністром Дональдом Туском заявив, що анонсована блокада відбудеться, оскільки домовленості не було знайдено. Обговорення проблеми продовжиться найближчими днями.
Прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте висловила думку, що дії польських фермерів з перекриття кордону «дуже схожі на спроби кремля посварити двох найбільших прихильників України».
"Потік людей не буде зупинений, наскільки я розумію, але ми все ще є членами вільного Європейського Союзу, де рух товарів і людей має бути вільним", - заявила у четвер міністр економіки та інновацій Литви Аушріне Армонайте. - "Будь-яке перешкоджання цьому руху, схоже, потенційно порушує свободу пересування".
Перед тим глава литовського МЗС Габріелюс Ландсбергіс сказав, що акції польських фермерів нагадують «певні гібридні операції, які активно експлуатуються російською пропагандою».
Нагадаємо, у понеділок польські фермери-протестанти також «попереджально» блокували кордон з Німеччиною у населеному пункті Свєцко.
Голова Литовської асоціації виробників зерна Аушріс Маціяускас заявив, що литовські фермери не збираються приєднуватися до польського протесту щодо блокування українського збіжжя.
А схожу думку з литовськими міністрами днями висловлював і генеральний директор УАК Павло Коваль.
ІЦ УАК за матеріалами Delfi та LRT
agroconf.org