Аграрний тиждень. Україна
» » Українським експортерам потрібна безпека і передбачуваність
» » Українським експортерам потрібна безпека і передбачуваність

Українським експортерам потрібна безпека і передбачуваність


Українським експортерам потрібна безпека і передбачуваність

Експортерам потрібно надати безпеку і передбачуваність. Безпека судноплавства, яку маємо завдяки ЗСУ, дала можливість Україні вийти на довоєнні показники експорту.

Таку думку висловив заступник міністра економіки України — торговий представник України Тарас Качка під час публічної дискусії «Як допомогти українським експортерам в умовах війни?».

«Також відновлюються контейнерні перевезення з портів Одеси та через річкові порти в гирлі Дунаю. 22 квітня польські фермери розблокували рух вантажного автотранспорту через пункт пропуску «Ягодин – Дорогуськ», тож очікуємо, що автомобільні перевезення теж будуть відновлюватися», — зазначає Тарас Качка.

За його словами, серед важливих речей, окрім логістики для експортерів, є також доступ до фінансування та залучення інвестицій. Зокрема, Тарас Качка повідомив, що невдовзі Експортно-кредитне агентство розпочне страхувати інвестиції від воєнних ризиків.

«Крім того, наріжним елементом для живлення української економіки є доступ до зовнішніх ринків. Одним із найважливіших експортних ринків для України є ринок ЄС. Тому ми чекаємо рішення щодо подальшої лібералізації торгівлі, до середини травня воно буде прийняте», — пояснює Тарас Качка.

ІЦ УАК за матеріалами AgroPortal

agroconf.org

Схожі новини
  • У першому кварталі ЕКА підтримало український експорт на 627 млн грн, - Тарас Качка
  • Вільного проїзду не буде. Експортерам радять оминати Польщу
  • Розвиток власної агропромисловості і переробки є основою політики продовольчої безпеки України, - Тарас Качка
  • Субсидії польським фермерам за українське зерно суперечать правилам СОТ - Тарас Качка
  • Export Credit Forum 2022: заступник Міністра економіки презентував бачення розвитку фінансових інструментів стимулювання несировинного експорту в Україні

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.