Аграрний тиждень. Україна
» » Косарки для саперів. Відбувся перший етап хакатону «Безпечне поле», на якому розробники презентували свої винаходи
» » Косарки для саперів. Відбувся перший етап хакатону «Безпечне поле», на якому розробники презентували свої винаходи

Косарки для саперів. Відбувся перший етап хакатону «Безпечне поле», на якому розробники презентували свої винаходи


Косарки для саперів. Відбувся перший етап хакатону «Безпечне поле», на якому розробники презентували свої винаходи

Девʼять українських команд розробників під час першого етапу хакатону «Безпечне поле» презентували свої винаходи, які допоможуть саперам скошувати густу траву на ділянках, що потребують розмінування. Захід реалізується за ініціативи Міністерства економіки України спільно із Київською школою економіки.

«Головний запит до розробників – створити роботизовані косарки, які зможуть ефективно скошувати рослинність і при цьому мають бути недорогі у виробництві, щоб у разі підриву такі машини можна було швидко замінити. На полі зі скошеною травою нижчий рівень небезпеки для сапера, адже йому легше виявити вибухонебезпечні предмети. А це, своєю чергою, суттєво прискорює процес розмінування», – зазначив начальник Управління з питань гуманітарного розмінування Дмитро Паньшин.

9 команд презентували різні продукти для скошування рослинності: від мультиплатформ до роботизованих тракторів. Ціновий діапазон таких виробів – від $5,5 до $19,5 тисяч доларів за одиницю. Окремі розробники мають спроможність виготовляти від 30 до 100 косарок в місяць.

Учасники хакатону отримали оцінки та зауваження з боку журі, до складу якого входили зокрема військові, які безпосередньо займаються розмінуванням. Після доопрацювання прототипи випробують в польових умовах. І вже за підсумками випробувань і проходження сертифікації машини можуть бути закуплені для потреб саперів як державних структур, так і приватних операторів протимінної діяльності.

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

agroconf.org

Схожі новини
  • Інновації, що можуть прискорити гуманітарне розмінування. Учасники другого Demining Bootcamp представили свої розробки
  • Не поступається західним аналогам: представлена ще одна вітчизняна машина для розмінування
  • Стартував акселератор для інноваційних стартапів у сфері розмінування
  • Завершено пріоритетне розмінування сільгоспземель в Черкаській, Дніпропетровській, Запорізькій областях
  • Уряд визначив розмінування одним із п’яти ключових пріоритетів швидкого відновлення країни

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.