Міністерство економіки України разом із Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і шведською Folke Bernadotte Academy (FBA) розробляють «Хартію стійкості людського капіталу» (Human Capital Resilience Charter — HCR). Мета цієї ініціативи – покращити ситуацію на ринку праці, підтримати роботодавців, які зіштовхнулися із кризою людського капіталу, спричинену війною.
Відповідний меморандум про спільну роботу над “Хартією стійкості людського капіталу” під час Міжнародної конференції з відновлення України (URC) у Берліні підписали Перша віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко, Віце-президент ЄБРР з політики та партнерств Марк Боумен і керівниця українського підрозділу FBA Йоганна Гардмарк.
"Повномасштабна війна вдарила по ринку праці. За різними оцінками, понад 6,5 мільйонів українців перебувають закордоном як вимушені мігранти. В Україні водночас ми спостерігаємо структурне безробіття, коли роботодавці не можуть знайти працівників, а працівники роботу. Ми переконані, що завдяки співпраці із ЄБРР і FBA, ми зможемо створити «Хартію стійкості людського капіталу», аби покращити ситуацію на ринку праці та створити умови для повернення українців. Ініціатива допоможе напрацювати новий механізм підтримки роботодавців і спільні рішення щодо проблем пов’язаних з браком робочої сили і навчанням фахівців. Це стане, по суті, дорожньою картою розвитку людського капіталу в Україні у довгостроковій перспективі", — зазначила Перша віце-прем'єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Ініціатива об’єднає роботодавців по всій Україні незалежно від розміру, форми власності чи регіону, для визначення керівних принципів, які сприятимуть спільним діям для покращення ситуації на ринку праці. Ініціатива допоможе розробити та поширити навчальні матеріали серед широкої бізнес-спільноти України.
Принципи, розроблені в рамках Хартії HCR, стосуватимуться таких сфер як:
Мета Хартії HCR – підтримати роботодавців по всій Україні в здійсненні більш системних і узгоджених дій для відновлення стійкої, кваліфікованої та продуктивної робочої сили в країні.
Нагадаємо, Україна та майже 50 партнерів заснували Skills Alliance на понад 700 млн євро.
Також може бути корисно: Create Ukraine: Україна, ЄС і Литва запускають проект для українців за кордоном.
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки
agroconf.org