За участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Головні, т.в.о. Голови Держрибагентства Ігоря Клименка, представників наукових, науково-педагогічних установ та громадськості відбулась дискусія на тему: «Рибне господарство майбутнього: інтеграція науки і закону».
Учасники обговорили проект закону України «Про наукову діяльність та збір даних у галузі рибного господарства», який спрямований на імплементацію актів законодавства Європейського Союзу в частині планування управлінням галуззю та збору даних про рибогосподарську діяльність.
«На шляху до європейської інтеграції, реформування рибної галузі ми розпочали з оновлення нормативно-правової бази, яка включає також зміни в підходах до системи збору даних та наукової діяльності. Для того, щоб відповідати спільній рибогосподарській політиці Євросоюзу і було розроблено цей законопроект, який імплементує європейські норми і регламенти у наше національне законодавство», – зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.
Ключовими маркерами законопроекту є:
забезпечення системи збору, обробки та використання рибогосподарських даних, від первинних біологічних даних до соціально-економічних показників рибогосподарської галузі;
впровадження багаторічного планування в управлінні галуззю рибного господарства;
розвиток наукової діяльності у галузі рибного господарства та імплементація законодавства Європейського Союзу.
Прийняття та реалізація документу сприятиме законодавчому врегулюванню наукових основ для встановлення режимів промислу і рибальства, затвердження лімітів та прогнозів допустимого вилову, підвищенню якості прикладних досліджень тощо.
На зустрічі також коротко окреслили особливості діяльності Інституту рибного господарства, екології моря та океанографії. Цю наукову установу, відповідно до проекту закону, пропонується визначити відповідальною за збір, узагальнення, оприлюднення та обмін інформацією про виконання стратегічних напрямів збору даних та тематик наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у галузі рибного господарства.
«Відповідно до практик Європейського Союзу законопроектом передбачається структурування рибогосподарської науки та централізація збору даних під «парасолькою» Держрибагентства для створення певної бази даних, яка буде накопичувальною для наступних поколінь», - наголосив т.в.о. Голови Держрибагентства Ігор Клименок.
Також фахівці обговорили сучасний стан рибогосподарських досліджень в Україні, зауваживши необхідність якісної підготовки кадрів за спеціальностями галузі рибного господарства.
Учасники дискусії домовились про спільне доопрацювання норм законопроекту про наукову діяльність та збір даних у галузі рибного господарства.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org