Цього тижня офіційно стартували перемовини про вступ України до ЄС.
“У рамках переговорного процесу буде обговорюватися розділ 27 “Довкілля та зміна клімату”. Це один з найскладніших розділів. За результатами національного селф-скринінгу розуміємо виклики. Понад 900 директив та актів права ЄС маємо запровадити в наше законодавство. Перемовини також стосуватимуться того, якими інструментами і як досягатимемо прогресу. Впевнений, що знайдемо консенсус і визначимо дорожню карту, якою будемо рухатися”, – розповів Руслан Стрілець.
За словами Міністра, Європейська Комісія високо оцінює прогрес України у виконанні євроінтеграційних зобов’язань.
“Розуміємо, що рухаємося хорошим темпом. Крім того, маємо такий інструмент, як Ukraine Facility. При виконанні певних показників зможемо отримати реальні фінансові можливості, у тому числі для впровадження довкіллєвих реформ”, – зазначив Руслан Стрілець.
План для Ukraine Facility має 3 кроссекторальні напрями. Це “зелений” перехід, цифрова трансформація та європейська інтеграція. У рамках розділу 15 “Зелений перехід та охорона довкілля”, за реалізацію якого відповідає Міндовкілля, передбачено впровадження 6 реформ протягом 2024-2026 років:
Нагадаємо, 25 червня бельгійське головування у Раді ЄС скликало першу Міжурядову конференцію між Україною та ЄС. Це означає, що офіційно стартував переговорний процес про вступ України до ЄС. У рамках Конференції було оголошено переговорну рамку. Українська та європейська сторони представили свої переговорні делегації й обмінялися вступними заявами.
Напередодні, 21 червня, Президент України В. Зеленський утворив делегацію України для участі у переговорах з Європейським Союзом. До її складу увійшов і Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
Переговори здійснюватимуться за 35 розділами, серед яких і розділ 27 “Довкілля та зміна клімату». За оцінками Європейської Комісії, він є кроссекторальним, а отже одним із найскладніших.
ІЦ УАК за матеріалами Міндовкілля
agroconf.org