Переговорний процес щодо вступу України до Європейського Союзу передбачає перезапуск великої кількості інституцій. Це стосується митної та податкової політики, системи незалежних регуляторів у низці сфер: транспорт, енергетика, телебачення, радіомовлення.
Про це заявила віце-прем’єр з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина в інтерв'ю Forbes.
«Все в процесі. Абсолютно в кожній сфері будуть серйозні трансформації. Процес переговорів буде прозорим і, сподіваюсь, нетривалим», — сказала вона.
За словами Ольги Стефанішиної, одна з великих складових переговорного процесу — це екологічна політика у сфері захисту навколишнього середовища, кліматична політика.
«Україна задекларувала в переговорній позиції те, що ми віддані цілям Зеленого курсу, своїм зобовʼязанням у межах Паризької угоди та в питаннях декарбонізації», — сказала вона, зазначивши, що сам перехід на європейські регулювання буде досить тривалим, оскільки сьогодні країни ЄС вже функціонують за четвертим поколінням кліматичного регулювання.
Україна ж впроваджує лише перше і друге покоління цих політик, тому необхідно буде передбачати перехідні періоди.
«Так само не будемо дуже поспішати в питаннях імплементації зобовʼязань у сфері аграрної політики, окрім питань, які стосуються стандартизації, вимог, сертифікації. Оскільки сам ЄС задекларував реформу аграрної політики, тому тут буде дискусія», — зауважила Ольга Стефанішина.
Також вона передбачає, що у частині енергетичної політики є достатньо серйозні застереження, повʼязані зі знищенням української енергетичної інфраструктури та потребою її відновлення.
Водночас Україна вже є достатньо інтегрованою з погляду цифрової економіки в Європейський Союз.
«Ми визнаємо, що Україна користується і торговельною, і транспортною лібералізацією. Ми маємо митне спрощення, яке діє з Європейським Союзом, та безвізовий режим, який дозволяє запроваджувати свободу пересування населення з 2017 року.
Тому це, з одного боку, перехідні періоди, але з іншого — ми не нові гравці на цьому ринку і маємо вже достатньо високий рівень інтеграції», — пояснила вона.
ІЦ УАК за матеріалами AgroPortal
agroconf.org