Деякі експерти по завершенню війни очікують декілька "бумів": бум народження, бум бізнесу, будівельний бум. Мовляв закінчиться війна - до нас прийдуть гроші, до нас повернуться люди. А чи слід очікувати й аграрний бум, і чому?
Про це говорили з генеральним директором Української аграрної конфедерації Павлом Ковалем в ефірі каналу "Перший міський. Одеса".
Ген. директор ВГО "УАК" Павло Коваль поділився своєю позицією: "Я не очікую значних "бумів". Ви уявляєте розмінувати хай навіть 5 млн га? Для цього потрібно буде десятки років.
І коли нам деякі експерти говорять, що ми от як переможемо навесні, так до осени відновимо всі обсяги виробництва в аграрному бізнесі, то я пропускаю мимо вух такі прогнози, тому що це не дуже серйозні розмови".
Експерт додав, що, якщо говорити про демографічний, інвестиційний вибух, то варто поставити питання: чи повернуться всі ті люди, які виїхали з початку повномасштабного вторгнення з України, як правило, молоді, які можуть народжувати дітей.
"Чи вони повернуться за півроку і швидко почнуть тут народжувати дітей? Куди повертатися: в Херсонську чи в Харківську область, яка зруйнована. А Донецька область, а Луганська область?
Це все такі хороші мрії, але нам потрібно буде добре вибудовувати ефективні політики й інші підходи до стратегування іншої України після перемоги. Це буде складний процес, не на один рік.
Ми всі хочемо, щоб все закінчилось завтра оце безглуздя, а післязавтра вже там скрізь квіти розцвіли, і нові квартири, дитячі садки з'явились.
Ні, це буде трошки повільніше, і не так все бурхливо, як хотілося б. Треба засукувати рукава і багато працювати політикам, місцевим органам влади, економістам, аграріям, шахтарям, металургам, лікарям, вчителям і всім, але сьогодні нам потрібно перше - нам потрібна перемога.
Ми можемо планувати щось після війни (я б вживав термін "після перемоги"), а коли вона буде, і який образ перемоги - це ще велике питання, особливо у світлі тих факторів міжнародних, які відбуваються буквально в останні дні", - зазначає Павло Коваль.
Генеральний директор УАК підкреслив, що Україна обрала шлях євроінтеграції, тож нам необхідні ефективні політики, комунікаційні стратегії: як і ким ми прийдемо в Євросоюз, як швидко і для чого.
За його словами, інвестиції та нові технології надходитимуть в Україну, а українці повертатимуться додому, і це все буде розвиватися у випадку, якщо "ми будемо прозорі для наших партнерів, якщо в нас буде менше корупції, і будуть зрозумілі стратегічні цілі".
"Чесно кажучи, я б не дуже надіявся на "буми", і, можливо, навіть не хотів би їх. Я, скоріше за все, за планомірний, прозорий, зрозумілий рух нашої розбудови іншого проекту України після перемоги", - підсумовує Павло Коваль.
ІЦ УАК за матеріалами Першого міського
agroconf.org