Наводимо, тези з промови Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду 2 серпня 2024 року:
"Сьогодні однією з ключових галузей української економіки залишається аграрний сектор. У першому півріччі експорт продовольчих товарів з України склав 12,4 млрд доларів.
Аграрний сектор — це десятки тисяч робочих місць. Це інвестиції для розвитку та податки для стійкості держави.
Сьогодні держава підтримує аграріїв за трьома ключовими напрямками.Перший — це фінансові програми. Гранти, компенсації та пільгові кредити. Другий — це допомога з логістикою. Третій — це гуманітарне розмінування.
У межах програми єРобота ми запустили гранти на створення нових садів та теплиць. Вже виплачено майже 1 млрд грн таких грантів. Посаджено 2,7 тисячі гектарів нових садів. Закладено 70 гектарів нових теплиць.
Сьогодні ухвалюємо рішення про посилення роботи програми. Розширюємо перелік регіонів для посадки черешні, персика та абрикоса. Додаємо можливість виноробам скористатися грантами, аби вони могли висаджувати власні виноградники. Одночасно прибираємо умову, що при висадці виноградників треба встановлення системи зрошення.
Ще один ключовий механізм підтримки аграріїв — це пільгові кредити. Цього року за програмою «5-7-9» надано 26,5 млрд грн позик для більш ніж 5,6 тисячі аграріїв.
Ми також запровадили окрему субсидію для фермерів на деокупованих територіях. Виплачуємо 8 тисяч гривень на 1 гектар обробленої землі. Важлива програма, яка повертає робочі місця та податки в громади, де велися бойові дії.
800 млн грн дотації цього року буде виплачено аграріям, які утримують худобу. Це 14 тисяч господарств. Допомагаємо малим та середнім фермерам, аби розвивати перспективну галузь тваринництва.
Для підтримки невеликих господарств маємо також окрему субсидію. Малі фермери зможуть отримувати 4 тисячі грн на 1 гектар угідь, де вони працюють. Маємо 1,2 млрд грн в бюджеті на цю програму. Перша хвиля заявок вже пройшла, і за нею будуть виплати для майже 3,5 тисяч агровиробників. Далі — значно більше.
Продовжуємо підтримку меліорації земель. 200 млн грн на цей рік. Будуємо та відновлюємо меліоративні системи на площі до 8 тисяч гектарів. Це допомагає збільшувати врожайність та дає додаткові інвестиції від самих аграріїв".
ІЦ УАК за матеріалами Кабміну
agroconf.org